faworki

70 przepisów

Faworki (znane tez jako chrust) to jeden z najbardziej lubianych przysmaków przyrządzanych w okresie karnawału, a szczególnie w okolicach tłustego czwartku - podobnie jak pączki i oponki. Idealny chrust musi być kruchy, chrupiący, nie za twardy. Ciasto przygotowuje się łatwo i nie wymaga wyrastania. Faworki smaży się na rozgrzanym tłuszczu - aż będą złote i perfekcyjnie chrupiące. Z tego samego ciasta przygotowuje się również karnawałowe róże - kilka warstw ciasta z odrobiną konfitury po środku. Faworków, w przeciwieństwie do pączków, nie lukruje się - są tylko posypywane cukrem pudrem.

Przepisy w kolekcji faworki

Czas przygotowania: 20 min.
Faworki

Andrzejkowe

JustynaDzasta

Faworki

Czas przygotowania: 60 min.
Faworki

Pyszne faworki :))

karolina12-345

Faworki

Czas przygotowania: 40 min.
Faworkowe serca
deser na walentynki

Aninka88

Faworkowe serca

Czas przygotowania: 80 min.
Wyszly mi... pysznie ;)

Ika Ryszka

Faworki

Artykuły powiązane

Faworki, pączki i inne słodkości
29.01.2019

Tłusty Czwartek 2019 - pączki, faworki i inne klasyki dla łasuchów

Przykryte kołderką z cukru pudru, z chrupiącą skórką oblaną aksamitną czekoladą. Karnawałowe łakocie układają się w stosy na eleganckich paterach, kruszą na obrusy i zlepiają palce słodkim lukrem. Tłusty Czwartek 2019 zbliża się wielkimi krokami, by skusić nas rozkosznymi przysmakami.

Faworki bite
04.02.2018

Faworki na 3 proste sposoby

Muszą być kruche i delikatne - przygotowanie idealnych faworków wymaga dobrego przepisu i nieco wprawy. Polecamy trzy pyszne pomysły na faworkowe cuda - idealne na karnawał.