Przepisy dla dzieci

iStock-przepisy-dla-dzieci-min

Przepisy dla dzieci to zestaw przekąsek i dań głównych, które najmłodsi zajadają bez grymaszenia. Dzieci najczęściej lubią proste i słodkie smaki. Stąd wiele dań ma charakter deserowy. Przepisy dla dzieci na obiad zawierają takie klasyki jak placki ziemniaczane, naleśniki, makarony, ciasta drożdżowe i węglowodany. Dania dla dzieci często mają za zadanie przemycić zalecaną dzienną porcję warzyw i owoców. Stąd często proponuje się przygotowywanie koktajli owocowych, zup – kremów i soków wielowarzywnych. Menu dla dzieci powinno obfitować w witaminy i mikroelementy potrzebne dla prawidłowego rozwoju. Przepisy dla dzieci powinny być ponadto kolorowe i podane w estetyczny sposób, aby przekonał się do nich nawet niejadek. Dodatkowo przepisy dla dzieci powinny być na tyle proste, żeby zachęcały najmłodszych do przygotowania podstawowych posiłków. Zebraliśmy najsmaczniejsze przepisy dla dzieci.

Przepisy dla dzieci

Starsze dzieci, gdy wracają ze szkoły mogą same przygotować prosty posiłek. Dla nich też są przeznaczone przepisy dla dzieci. Im dzieci częściej są zapraszane do pomocy przy gotowaniu, tym szybciej zaczną robić zupy lub surówki. Zrobienie ciasta naleśnikowego również nie powinno dla dzieci stanowić problemu. Jednak podczas smażenia naleśników, dzieci mogą potrzebować pomocy rodziców. A z pewnością ich uważności, aby nie doszło do przypadkowego skaleczenia lub oparzenia.

Co na obiad dla dzieci – przepisy

Przepisy dla dzieci to szeroki wachlarz możliwości. Warto sięgać po sezonowe owoce i warzywa, tak jak w przypadku dań dla osób dorosłych. Dzieci powinny być stopniowo przyzwyczajane do nowych smaków. Czasem dziecko nie chce zjeść przygotowanego rozdrobnionego szpinaku z patelni, bo nie podoba mu się jego wygląd. W takim przypadku można podjąć próbę podania szpinaku jako koktajl lub sałatka. Przepisy dla dzieci powinny być podane w estetyczny sposób. Stąd rodzice często próbują formować kanapki w kształt zwierzątek lub układać warzywa w wymyślne figury. Często chce się dzieci zachęcać do jedzenia poprzez tworzenie na ciastach wizerunków postaci z bajek albo przygotowując posiłki nawiązujące do dań jedzonych przez ulubionych bohaterów. Takie zabiegi często skutkują, choć warto dać najmłodszym odrobinę wyboru. Czasem możliwość zrobienia kanapki z podanych składników już zachęca do jedzenia.

Redakcja poleca

REKLAMA

To może cię zainteresować