Przepisy na kolacje

Placek ziemniaczany z szynką

Kolacja to ukoronowanie dnia, więc niech będzie naprawdę pyszna! Jaki masz pomysł na kolację? Wybierasz tradycyjne przepisy na kolacje: kanapki czy lekkie sałatki? Po ciężkim dniu zasługujesz na coś ciepłego – od nas dowiesz się, jak zrobić naleśniki i chrupiące placki - taka kolacja jest świetna! Wolisz zdrowiej? Polecamy dania z kaszą jaglaną, gorące zupy, gęste curry, a także grillowane mięsa i ryby z sałatkami i pieczonymi warzywami. Inspirują nas kuchnie świata - kolacja tajska, włoska, grecka, chińska, hiszpańska. Wciąż jednak uwielbiamy rodzime produkty i łączymy je w coraz to nowych konfiguracjach. Kolacja powinna być pożywna i smaczna.

Pomysł na kolację

Co na kolacje? - kolacja na zimno i na ciepło

Pomysł na kolację może być bardzo zróżnicowany, co widać w naszej galerii. Kolacja nie powinna być zbyt ciężka, ponieważ zwykle jemy ją dość późno. Możemy przygotować ją w wersji zimnej i ciepłej. Kolacja na zimno to głównie kanapki i rozmaite pasty do chleba. Taka kolacja to idealna opcja na szybki posiłek. Kanapki warto jednak urozmaicać, dodając do nich np. suszone pomidory, kapary czy różne sosy.

Przygotowanie kolacji na ciepło będzie nieco bardziej pracochłonne, ale za to efekty są tego warte. Kolacja na ciepło to np. pyszna pizza czy pożywna zupa. Kolację warto zjeść na co najmniej dwie godziny przed pójściem spać – wtedy zdążymy ją strawić, a pełny brzuch nie będzie przeszkadzał nam w zaśnięciu. Kolacja to dobra okazja do ucztowania ze znajomymi – polecamy wtedy przygotować dania, którymi łatwo będzie się dzielić, np. zapiekanki czy sałatki.

Pomysł na kolację

Przepisy na kolacje powinny być w miarę proste i szybkie do zrobienia. Zwykle po całym dniu nie chce nam się poświęcać zbyt dużo czasu na przygotowywanie pracochłonnego posiłku. Dlatego tak ważny jest pomysł na kolacje. Jeśli zamierzamy gotować coś na ciepło lub potrawę, która wymaga nieco więcej czasu, warto przynajmniej część składników przygotować wcześniej – zamarynować i pokroić mięso, posiekać warzywa czy poddać składniki wstępnej obróbce cieplnej.

Co zjeść na kolacje? Kolacja – przepisy

W naszej galerii znajdziecie dania na kolacje z różnych kategorii. Są tu i dania na ciepło, i na zimno. Mamy przepis na pyszną kolację dla mniejszej i większej ilości osób. Kolacja jest tym posiłkiem w ciągu dnia, podczas którego powinniśmy po prostu cieszyć się swoim towarzystwem i odpoczywać przy pysznym jedzeniu.

Redakcja poleca

REKLAMA

To może cię zainteresować