Jesienią i zimą warto zadbać o wzmocnienie. Rozgrzewające napoje to jeden ze sposobów na ochronę przez przeziębieniami i osłabieniem. Pyszne, po powrocie do domu nie tylko wzmocnią naszą odporność, ale też sprawią mnóstwo przyjemności!

Do dekoracji napojów możemy użyć mrożonych borówek, suszonej żurawiny lub laski wanilii. Taki napój to pyszny sposób na rozgrzanie się po powrocie do domu lub, gdy czujemy się osłabieni.

Napar cytrynowo-imbirowy

½ cytryny
5 plasterków imbiru
2 łyżeczki miodu lub ksylitolu
szczypta cynamonu
250 ml wrzątku
Cytrynę i imbir kroimy w plasterki. Wkładamy je do kubka, dodajemy miód i cynamon. Zalewamy wrzątkiem, dokładnie mieszamy. Odstawiamy na 5 minut do naciągnięcia. Pijemy ciepłe.

Napar wiśniowo-tymiankowy

2 łyżki wiśni mrożonych lub z syropu
2 łyżki syropu z wiśni
2 gałązki tymianku
1 plaster pomarańczy
250 ml wrzątku
Wiśnie, syrop, tymianek i pomarańczę wkładamy do kubka. Zalewamy wrzątkiem, dokładnie mieszamy i odstawiamy na 5 minut do naciągnięcia. Pijemy gorące.

Napar pomarańczowo-jarzębinowy
1 plaster pomarańczy
1 gałązka rozmarynu
1 łyżka konfitury jarzębinowej lub żurawinowej
sok z 1 pomarańczy
200 ml wrzątku
opcjonalnie: łyżeczka miodu
Sok z pomarańczy wyciskamy. Rozmaryn, konfiturę, pomarańczę i miód wkładamy do kubka. Zalewamy wrzątkiem i dokładnie mieszamy. Odstawiamy na 5 minut do naciągnięcia. Podajemy ciepłe.

Napar malinowo-pomarańczowy

2 łyżki syropu malinowego
1 plaster pomarańczy
2 plasterki imbiru
2 gałązki rozmarynu
250 ml wrzątku
Syrop malinowy, imbir, pomarańczę i rozmaryn wkładamy do kubka. Zalewamy wrzątkiem, mieszamy i zostawiamy do naciągnięcia na 5 minut. Podajemy gorące.

Zobacz również: wygodne i praktyczne bidony na napoje, wodę i izotoniki