Czas obdarowywania się prezentami nadchodzi wielkimi krokami. Warto wcześniej rozejrzeć się co potrzebuje osoba obdarowywana, czym się interesuje, albo czego bardzo by chciała. Gdy już zbierzemy informacje i jesteśmy pewni, że książka o ekologii, zdrowym stylu życia lub wegetarianizmie będzie spełnieniem marzeń, wtedy wybieramy się na zakupy. Podpowiadamy, co kupić dla entuzjastów ekologii.

Prezentownik 2019 – zdrowy styl życia

Zmiany na zdrowszy styl życia często wymagają zachęty i podpowiedzi, w jaki sposób zacząć od drobnych zmian. Chęć zyskania dobrego samopoczucia, dłuższego życia w zdrowiu, atrakcyjnego wyglądu i nieskończonych zasobów energii. Na drodze do zmian kierunkowskazem może stać się książka Kingi Rusin „Jak zdrowo i pięknie żyć, czyli ekoporadnik”. To zbiór porad dotyczących kosmetyków niezawierających szkodliwych substancji oraz bogate źródło sprawdzonych przepisów. Książka Kingi Rusin ma być zachętą i pomocą do podejmowania świadomych ekologicznych wyborów w zgodzie z naturą. Kolejną propozycją na podejmowanie zdrowszych wyborów są książki Anny Lewandowskiej „Zdrowe gotowanie by Ann”. To zbiór autorskich przepisów, które są pyszne i korzystnie wpływają na organizm człowieka. Szczególnie w grudniu przydadzą się przepisy dotyczące świątecznych potraw. 

Prezentownik 2019 – powrót do natury

Dla osób tęskniących za darami natury z pomocą przychodzi Agnieszka Cegielska i jej seria książek „Naturalnie”. Znajdziemy w nich wskazówki pojawiające się w cyklu nadawanym w Dzień Dobry TVN. Na kartach książki autorka tłumaczy, czym są egzotycznie brzmiące składniki, jak wybierać właściwe produkty, jakie mają działania dla zdrowia i gdzie ich szukać. Książki mają być bodźcem do zmian żywieniowych i pokazywać sposoby na relaks. W książce „Naturalnie w kuchni” Agnieszka Cegielska pokazuje, że przepisy na dania sprzyjające naszej kondycji, wcale nie muszą być drogie ani trudne w wykonaniu. 

Prezentownik 2019 -  ekologiczny styl życia

Jako ostatnie pomysły na prezenty mamy książki o ekologicznym stylu życia. Aby żyć w zgodzie z naturą warto też zastanowić się jakich środków czyszczących używamy do sprzątania w domu. Ewa Kozioł w książce „Eko w wielkim mieście czyli kilka kroków do szczęśliwego życia” zachęca do stosowania prostych i tanich produktów pochodzenia naturalnego. Książka zawiera również najpotrzebniejsze triki. Osoby chcące prowadzić dom w ekologiczny sposób z pewnością znajdą coś dla siebie. Poza gospodarowaniem domowym budżetem w zrównoważony sposób warto zastanowić się jak zapewnić sobie szczęście. Autorzy książek z cyklu „Happy Food” dowodzą, że satysfakcjonujące życie będziemy mieli wtedy, gdy będziemy mieli sprawnie funkcjonujący układ pokarmowy. A gdy już osiągniemy szczęście to chcemy je pokazać na zewnątrz. Z pomocą nadchodzi pozycja „Polish beauty. Przewodnik naturalnego piękna dla Polek” Marty Krupińskiej, która sprawdziła najpopularniejsze praktyki urodowe z Instagrama oraz „cudowne składniki” z różnych zakątków świata. Dowiemy się między innymi komu zagraża smog, czy oleje są dobre dla tłustej cery oraz jak nie zbankrutować chcąc zachowywać zdrową pielęgnację. Idealny prezent dla osób zachowujących naturalne piękno.