“Żywność przyjazna dla klimatu” to najnowsza publikacja, którą wydaliśmy w ramach kampanii “Klimat dla rolników”. Marcin Gerwin ujmuje w całościowy sposób rozwiązania potrzebne do ochrony klimatu. Służą temu nie tylko odnawialne źródła energii, lecz także ekologiczne rolnictwo, dzięki któremu można magazynować w glebie dwutlenek węgla, gospodarka, która jest przyjazna dla ludzi i środowiska, a nade wszystko sprawna demokracja. Autor pokazuje, że wprowadzając te rozwiązania, możemy chronić klimat i przyrodę, a jednocześnie budować więzi pomiędzy ludźmi i żyć szczęśliwie.

Marcin Gerwin jest specjalistą ds. zrównoważonego rozwoju i partycypacji. Z wykształcenia politolog, współzałożyciel Sopockiej Inicjatywy Rozwojowej, publicysta Dziennika Opinii.

Jest autorem książki “Żywność i demokracja. Wprowadzenie do suwerenności żywnościowej”, wydanej przez nas w ramach kampanii WYŻYWIĆ ŚWIAT w 2011 roku.

Książka dostępna jest bezpłatnie. Wersję papierową (limitowana liczba) można zamówić poprzez formularz: http://daa.pl/55Il

Wersje elektroniczne można pobrać tutaj.

żywność przyjazna