Billie Eilish dała o sobie znać piosenką „Ocean Eyes”. Wraz z użyciem melodii utworu "Bored" w serialu młodzieżowym "13 powodów" świat zainteresował się młodą artystką. W wieku niespełna 18 lat Billie Eilish stała się laureatką pięciu nagród Grammy w najważniejszych muzycznych kategoriach. Jest świadoma zmian klimatycznych i angażuje się w działania mające wpływ na ochronę środowiska. Jedną z podjętych przez nią decyzji jest przejście na dietę wegańską.

Billie Eilish – wegetarianka od urodzenia

W książce „Billie Eilish. Droga do gwiazd. Nieoficjalna biografia” autorstwa Adriana Besleya dowiadujemy się, że artystka w 2019 roku włączyła się w świętowanie dziesiątej rocznicy międzynarodowej kampanii „Poniedziałki bez mięsa". Właśnie wtedy ujawniła, że jest od urodzenia wegetarianką, a weganizm zagościł w jej jadłospisie od 2014 roku.

Wiele osób z niedowierzaniem słucha słów Billie Eilish, która śmiało deklaruje, że nigdy nie miała w ustach mięsa. I nawet nie zamierza go spróbować! Raz w życiu przez przypadek połknęła mrówkę, która utopiła się w mleku sojowym. Piosenkarka rzadko mówi sama z siebie o swojej diecie. Dla niej jest ona rodzajem normalności. Jednak zapytana chętnie opowiada o miłości do zwierząt i dzieli się swoim doświadczeniem.

Billie Eilish – ulubione przysmaki

Można się więc zastanowić co je Billie Eilish? W nieoficjalnej biografii czytamy, że trudno jej się oprzeć purée ziemniaczanym z sosem autorstwa jej mamy, uwielbia awokado, z chęcią popija frappucino o smaku słonego karmelu (z mlekiem sojowym i dodatkowym karmelem) oraz z przyjemnością piecze ciasteczka z masłem orzechowym. Przede wszystkim jednak uwielbia meksykańskie burrito. 

Szukając przekąski w stylu Billie Eilish polecamy przygotować tradycyjne guacamole, a następnie podawać je na rodzinnych spotkaniach wraz z chrupiącymi trójkątami z tortilli kukurydzianej . Świetnym patentem na podkreślenie smaku utłuczonych ziemniaków jest dodanie do nich kilku ząbków upieczonego czosnku, szczypty świeżo startej gałki muszkatołowej albo posiekanych ziół np.: natki pietruszki, tymianku i rozmarynu. Jeżeli macie chęć wypróbować burrito, które zadowoliłoby podniebienie popularnej artystki, to proponujemy burrito z chili sin carne z dodatkiem limonkowego ryżu.

Billie Eilish przyznaje, że pewne trudności z urozmaiceniem odżywiania spotykała na pierwszych trasach koncertowych. Z czasem produkty wegańskie stały się łatwo dostępne i różnorodne. Zapytana wokalistka oto co jeść, gdy nie można dostać wegańskich produktów, odpowiada żartobliwie, że wystarczy jeść chipsy.