żurek

76 przepisów

Przepisy w kolekcji żurek

Artykuły powiązane

Śniadanie wielkanocne - jajka faszerowane
10.04.2020

Śniadanie wielkanocne - co podać w ten wyjątkowy dzień?

Śniadanie wielkanocne jest posiłkiem szczególnym. Kończy post i jest znakiem do rozpoczęcia świętowania. Na stole króluje żurek, pieczony schab i babka wielkanocna. Smacznego!

ewa-wachowicz- mazurki-wielkanoc
09.04.2020

Potrawy wielkanocne Ewy Wachowicz. Mazurki wiodą prym

Ewa Wachowicz kojarzy się widzom z kuchnią nawiązującą do tradycji. Z kuchnią domową, która nawiązuje do nowoczesności. Dania przez nią serwowane są aromatyczne, a ich wygląd sprawia, że na sam widok rośnie apetyt. Wiele osób zastanawia się, jakie są potrawy wielkanocne Ewy Wachowicz. Odpowiedzi postanowiliśmy poszukać u źródła.

sg-wielkanoc
29.02.2020

Ozdoby wielkanocne – pomysły na świąteczne dekoracje

Jedzenie jedzeniem, ale dobrze wiemy, że pyszne potrawy najlepiej smakują w pięknym otoczeniu. Dlatego nasz wielkanocny stół dekorujemy na różne sposoby. Ozdoby wielkanocne przygotowujemy z tego, co mamy pod ręką – własnoręcznie zrobione mają dodatkową wartość! Do ich przygotowywania warto też zaangażować dzieci, będą miały dużo dobrej zabawy. Jakie ozdoby na Wielkanoc przygotować? Podpowiadamy!

Żurek
15.04.2019

Wielkanoc coraz bliżej – zaplanuj menu już teraz

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem podczas Świąt Wielkiej Nocy. Na stole nie może zabraknąć tradycyjnych dań takich jak żurek czy pasztet domowy ani różnorodnych sałatek, schabu pieczonego oraz oczywiście jajek w różnych postaciach. Czym jeszcze warto uraczyć naszych gości? Jak dobrze zaplanować menu wielkanocne?

Pisanki z białym wzorkiem
13.04.2019

Pisanki z prawdziwego zdarzenia - wielkanocne inspiracje

Pisanki są nieodłącznym elementem świątecznych dekoracji. Mogą być klasyczne, kolorowe, albo minimalistyczne. W cyklu Przyjemności na weekend podrzucamy garść inspiracji, dzięki którym wasze pisanki w tym roku będą piękne.

mazurek
15.02.2016

Wielkanocne smaki domu

Na śniadanie – jajka i półmisek wyśmienitych polskich wędlin. Nie zabraknie przekąsek z szynki. Na obiad będzie zachwycający aromatem czosnku żur i soczysta pieczeń, na deser – dorodna baba, mazurek i sernik.