Przepisy na smalec

493 przepisów

Przepis na smalec to niegdyś obowiązkowy punkt domowych przetworów nie tylko na zimę. Choć wielu z nas odżegnuje się, że tłusty, że niezdrowy, to smalec z jabłkiem i cebulą podany do razowego chleba (zwłaszcza upieczonego w domu) i tak zniknie jako pierwszy bez względu na rangę przyjęcia. Wegetarianie pozazdrościli mięsożercom smalcu i wymyślili swoje wersje - lekkie, pyszne i zdrowe - smalec wegetariański może mieć rożne oblicza!

Przepisy na smalec

Artykuły powiązane

Kotlet Schabowy
06.11.2020

Dzień Kotleta Schabowego – Schabowy podpowiada swoje triki!

Dzień Kotleta Schabowego to okazja do poznania walorów smakowych tego dania, sprawdzonego przepisu i porad szefa kuchni, jak powinien wyglądać i smakować dobry schabowy. Jeżeli jeszcze nie słyszeliście o tym nietypowym święcie, to śpieszymy z wyjaśnieniem, że Dzień Kotleta Schabowego obchodzimy 7 listopada. Z tej okazji szef Mateusz Suchecki, współwłaściciel restauracji Schabowy na warszawskim Mokotowie, opowiada nam, czym musi się wyróżniać perfekcyjny kotlet schabowy.

Smalec domowy - smarowidło do chleba
13.10.2018

Smalec domowy - mięsny przepis nie jest jedyny

Smarowidło, które cenimy od lat, czyli smalec domowy. Najczęściej wytapiany ze słoniny, smalec domowy możemy też zrobić z dodatkiem grzybów, a także smalec w wersji wegańskiej. Smalec z fasoli to prawdziwy hit ostatnich sezonów i nic dziwnego. Smakuje jak smalec domowy w mięsnej wersji, a jest w pełni roślinny! Możesz też zrobić smalec grzybowy, smalec z jabłkiem lub smalec ze śliwką! Sprawdź przepisy w cyklu "Przyjemności na weekend".