Nalewka z aronii z liśćmi wiśni
Nalewka z aroni - Przepis na Nalewka z aronii z liśćmi wiśniNalewka z aronii z liśćmi wiśni jest pyszna i rozgrzewająca. Idealna na zimowe wieczory, bo niezbyt mocna. Podobnie, jak nalewka z aronii gotowana będzie dobrym domowym trunkiem po ciężkim obiedzie. Smaczku i aromatu dodają właśnie liście wiśni z mojego sadu - schyłek lata to ostatni dzwonek, żeby je zerwać, a warto bo nalewka z aronii z liśćmi wiśni to babciny sposób na różne przypadki. Sprawdźcie składniki i kroki przygotowania, jak zrobić nalewkę z aronii z dodatkiem liści wiśni - nie za mocną, a smakowitą.
Kroki wykonania:
- 1.Do garnka około 6-8 l wsyp owoce aronii dodaj liście z wiśni (koniecznie z ogonkami) i zalej to wodą. Postaw na ogniu do zagotowania. Zanim zawartość garnka się zagotuje, rozgnieć owoce aronii i liście wiśni np. tłuczkiem do ziemniaków, wtedy aronia puści więcej soku. Doprowadź wywar do zagotowania i gotuj na wolnym ogniu przez 25 minut, od czasu do czasu mieszając i rozgniatając owoce i liście. Smak mikstury będzie najlepszy, kiedy gotować składniki będziemy pod przykrywką.
- 2.Po 25 minutach odcedź płyn od liści i resztek owoców. Przecedzaj płyn przez drobne sitko 2-3 razy, aby nalewka z aronii z liśćmi wiśni była czysta i klarowna. Następnie jeszcze raz dla pewności przecedź przez gazę lub watę, aby powstał klarowny wywar - taka nalewka z aronii perfekcyjna. Jeśli wywar ostygł pod czas przecedzania postaw go na parę minut na ogniu, aż delikatnie się zagrzeje, to ułatwi rozpuszczenie cukru. Do ciepłego płynu dodaj cukier i kwasek cytrynowy, wszystko dokładnie wymieszaj, odstaw do ostygnięcia na 3-4 godziny. Do zimnego wywaru dodaj spirytus i odstaw nalewkę na około 3 dni. Po 3 dniach nalewka z aronii z liśćmi wiśni jest gotowa do spożycia.
Podobne przepisy

NALEWKA Z ARONII

Nalewka z wiśni

Nalewka z aronii

Sok z aronii to domowe remedium na problemy z ciśnieniem, a jednocześnie sok z aronii to pyszny dodatek do herbaty i nie tylko! Mój sok z aronii robię wg autorskiego przepisu.
Sok z aronii

Konfitury z wiśni domowym sposobem - bez zbędnej chemii, bez konserwantów czy polepszaczy smaków.
Konfitury z wiśni

Dżem z wiśni do kanapek, przekładania ciast i placków. Prosty do przygotowania, można wykorzystać od razu albo zrobić zapasy na zimę. Sprawdźcie mój wypróbowany przepis na dżem z wiśni z zeszytu babci.
Dżem z wiśni

Konfitura z aronii

Sok z Aronii
