Nalewka z aronii z liśćmi wiśni

Nalewka z aronii z liśćmi wiśni jest pyszna i rozgrzewająca. Idealna na zimowe wieczory, bo niezbyt mocna. Podobnie, jak nalewka z aronii gotowana będzie dobrym domowym trunkiem po ciężkim obiedzie. Smaczku i aromatu dodają właśnie liście wiśni z mojego sadu - schyłek lata to ostatni dzwonek, żeby je zerwać, a warto bo nalewka z aronii z liśćmi wiśni to babciny sposób na różne przypadki. Sprawdźcie składniki i kroki przygotowania, jak zrobić nalewkę z aronii z dodatkiem liści wiśni - nie za mocną, a smakowitą.

Napojenalewki

Dla ilu osób:
dla 4 osób
Ocena:

(średnia 4.53 z 184 głosów)

Kroki wykonania:

  • 1.Do garnka około 6-8 l wsyp owoce aronii dodaj liście z wiśni (koniecznie z ogonkami) i zalej to wodą. Postaw na ogniu do zagotowania. Zanim zawartość garnka się zagotuje, rozgnieć owoce aronii i liście wiśni np. tłuczkiem do ziemniaków, wtedy aronia puści więcej soku. Doprowadź wywar do zagotowania i gotuj na wolnym ogniu przez 25 minut, od czasu do czasu mieszając i rozgniatając owoce i liście. Smak mikstury będzie najlepszy, kiedy gotować składniki będziemy pod przykrywką.
  • 2.Po 25 minutach odcedź płyn od liści i resztek owoców. Przecedzaj płyn przez drobne sitko 2-3 razy, aby nalewka z aronii z liśćmi wiśni była czysta i klarowna. Następnie jeszcze raz dla pewności przecedź przez gazę lub watę, aby powstał klarowny wywar - taka nalewka z aronii perfekcyjna. Jeśli wywar ostygł pod czas przecedzania postaw go na parę minut na ogniu, aż delikatnie się zagrzeje, to ułatwi rozpuszczenie cukru. Do ciepłego płynu dodaj cukier i kwasek cytrynowy, wszystko dokładnie wymieszaj, odstaw do ostygnięcia na 3-4 godziny. Do zimnego wywaru dodaj spirytus i odstaw nalewkę na około 3 dni. Po 3 dniach nalewka z aronii z liśćmi wiśni jest gotowa do spożycia.
Dodaj do książki kucharskiej
Udostępnij

Zdjęcia użytkowników

Podobne przepisy

Czas przygotowania: 50400 min.
Nalewka z aronii
..., ..., ...,

anonymous

Nalewka z aronii

Czas przygotowania: 60 min.
Sok z Aronii
bardzo zdrowy sok

Joanna 55

Sok z Aronii