Ostatnio mieliśmy okazję poznać kilka wielkanocnych specjałów kuchni włoskiej. I chociaż nie były to dobrze nam znane mazurki czy faszerowane jaja, to trzeba przyznać, że wszystkie kulinarne propozycje bardzo nam posmakowały i z pewnością w tym roku zagoszczą na naszych stołach.

Spotkanie z marką Foxy odbyło się w warszawskim CookUp Studio. To niesamowite miejsce - pełne dobrej energii, pasji do gotowania i inspiracji. Warsztaty poprowadził Michał Kępiński - niesamowity szef kuchni, który przekazał nam mnóstwo wiedzy teoretycznej i praktycznej. Pod jego okiem udało się nam przygotować aż trzy tradycyjne, wielkanocne dania, serwowane we Włoszech. Tym samym marka Foxy podkreśliła swoje włoskie korzenie, ucząc przygotowania tradycyjnych potraw z tamtego regionu.

Archiwum prywatne

Wielkanoc po włosku? Marka Foxy wie, jak to się robi

Pod czujnym okiem szefa Michała, a także przy akompaniamencie rozmów, udało się nam stworzyć prawdziwe kulinarne dzieła sztuki. Na przystawkę zrobiliśmy carciofi fritti czyli smażone karczochy, podawane z kremową burratą i włoskimi serami z miodem. Torta pasqualina, czyli kremowa zapiekanka ze szpinakiem, gotowanym jajkiem i dużą ilością parmezanu, była naszym daniem głównym. Na deser przygotowaliśmy cuddura cu l’ova, czyli tradycyjne kruche ciasteczka z Sycylii.

Wszystkie dania były niezwykle inspirujące i przede wszystkim smaczne. Ale najważniejsze było samo gotowanie, które okazało się niesamowitą szansą na integrację, wymianę doświadczeń, wysłuchanie mnóstwa anegdot, a także ciekawej wiedzy na temat włoskiej kuchni. W czasie kulinarnych przygód pomocne okazały się ręczniki Foxy.

Jedną z wyjątkowych cech naszych ręczników kuchennych jest możliwość ich wszechstronnego użycia. Foxy Tornado to aż 1 kilogram papieru, który będzie doskonałym wsparciem w codziennym gotowaniu i sprzątaniu. W trakcie wiosennych porządków ręczniki kuchenne pomogą szybko wypolerować okna, lustra, a nawet buty. Foxy Cartapaglia to natomiast nieoceniony pomocnik w odsączaniu smażonych produktów z nadmiaru tłuszczu. Pomoże zabezpieczyć również poświąteczne dania schowane w lodówce zarówno przed nadmiarem wilgoci, jak i obsychaniem - mówi  Tomasz Walicki – Dyrektor Marketingu Foxy.

Archiwum prywatne

Niesamowici goście

Wydarzenie uświetnili też wspaniali goście. W CookUp Studio pojawili się influencerzy. Spotkaliśmy się m.in. z Anną Chojnowską, Weroniką Zych, Zuzanną Haponik „Lamakeupbella” i Pauliną Soboń, a także innymi dziennikarzami i przyjaciółmi marki Foxy.

Archiwum prywatne

Foxy inspiruje do eksperymentowania w kuchni

Wielkanocne warsztaty kulinarne Foxy udowodniły nam, że gotowanie to czysta przyjemność. Dosłownie i w przenośni. Przygotowywanie potraw to wielka sztuka. Znajomość przepisów, czasem wielka improwizacja, działanie bez schematów - oto sposób na sukces w kuchni. Pracując pod czujnym okiem szefa Michała, dowiedzieliśmy się też, jak ważne jest utrzymanie porządku w swoim kuchennym obszarze roboczym.

Tu z pomocą przychodzi właśnie marka Foxy - lider w kategorii ręczników papierowych. Podczas naszych kulinarnych zmagań dzielnie towarzyszyły nam Foxy Tornado i Foxy Cartapaglia. Ręczniki sprawdzą się do wycierania warzyw, odsączania wilgoci i nadmiaru wody, odsączania tłuszczu ze smażonych produktów (Foxy Cartapaglia) i oczywiście sprzątania.

Dzięki super chłonnym, spiralnym tłoczeniom Foxy Tornado dobrze nadaje się do polerowania oraz pochłaniania wilgoć, co czyni go wspaniałym pomocnikiem w sprzątaniu domu. Ręczniki Kuchenne Foxy tj. Foxy Tornado czy Foxy Cartapaglia są bezpieczne w kontakcie z żywnością oraz mogą być używane w mikrofalówkach. Doskonale sprawdzą się także do dbania o porządek w samochodzie, a także do mniej standardowych zadań, jak dezynfekcja powierzchni, ocieranie potu po aktywności fizycznej, podczas prac ogrodniczych czy majsterkowania, czy nawet do wycierania psich łapek czy szybkiego wytarcia kociej kuwety - dodaje  Tomasz Walicki – Dyrektor Marketingu Foxy.

Ręczniki Foxy wyróżniają się niesamowitą chłonnością, wytrzymałością i skutecznością. Co ważne, wszystkie ręczniki i papiery marki Foxy, zostały wyprodukowane wyłącznie przy użyciu energii elektrycznej pochodzącej z odnawialnych źródeł, a ich opakowania są wytworzone z plastiku pochodzącego w 50% z recyklingu.

Transparentność biznesowa i produkcyjna to element, który przejawia się w całości naszego łańcucha dostaw – od etapu planowania, przez produkcję do komunikacji. Chcemy, aby troska o środowisko oraz lepszy świat była w DNA naszej marki. Dla Foxy transparentność oznacza udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące produktów, których każdy konsument używa na co dzień w domu. Na opakowaniach naszych produktów znajdują się przejrzyste informacje dotyczące wykorzystanych surowców oraz tego skąd pochodzą. Informujemy również konsumentów jak prawidłowo utylizować opakowania i pozostałości produktów Foxy oraz jaki jest ich skład - mówi  Tomasz Walicki – Dyrektor Marketingu Foxy.

Mat. prasowe

Foxy Tornado - uniwersalna trzywarstwowa rolka
● Bardzo wytrzymały, nie pozostawia śladów.
● To aż 350 listków, ręcznik jest więc bardzo długi.
● Posiada super chłonne spiralne tłoczenie.
● Gwarantuje bezpieczeństwo podczas kontaktu z żywnością.
● Może być używany w kuchence mikrofalowej.
● Certyfikat FSC®.

Foxy Cartapaglia - doskonała do produktów smażonych

  • 2 warstwy o dużej grubości.
  • Super chłonne spiralne tłoczenie zapewnia dużą chłonność.
  • Odpowiedni do kontaktu z żywnością.
  • Może być używany w kuchence mikrofalowej
  • Certyfikat FSC®.

Podstawową cechą, na jaką stawiamy w naszych produktach jest ich jakość oraz sposób pozyskiwania surowców. Zależy nam na tym, aby produkty marki Foxy były odpowiedzią na zrównoważone wybory konsumentów. Wszystkie ręczniki i papiery marki Foxy, są produkowane wyłącznie przy użyciu energii elektrycznej pochodzącej z odnawialnych źródeł, a ich opakowanie jest wytworzone z plastiku pochodzącego w 50% z recyklingu. Główny surowiec - czyli celuloza, której używamy w naszych produktach - pochodzi z certyfikowanych oraz kontrolowanych upraw. Foxy Tornado jest również dużo bardziej ekonomicznym wyborem niż standardowe rolki – jego waga to aż 1 kg, co przekłada się na 350 listków. Dzięki temu zastępuje on aż 7 zwykłych rolek. Koncentrujemy się również na ochronie środowiska poprzez konkretne współprace. Foxy zawarło wieloletnią umowę z firmą 3Bee, aby chronić pszczoły poprzez monitorowanie uli i tworzenie oraz różnorodności biologicznej - komentuje  Tomasz Walicki – Dyrektor Marketingu Foxy.

Z marką Foxy wszystkie wiosenne porządki i przygotowania będą szybsze i przyjemne. A marce Foxy dziękujemy za inspirujące warsztaty.

Archiwum prywatne

Materiał promocyjny marki Foxy