Jednym z najbardziej prestiżowych tego typu certyfikatów jest ,,Jakość Tradycja” – znak krajowego systemu jakości żywności, którego celem jest wyróżnianie produktów wysokiej jakości, ze szczególnym uwzględnieniem produktów tradycyjnych. Daje on pewność, że producent wykorzystał do wytworzenia produktu surowce, których pochodzenie jest identyfikowalne i które nie zawierają komponentów GMO. Wszystkie jego składniki muszą spełniać określone warunki – przede wszystkim pochodzić z gospodarstw, sadów lub plantacji stosujących dobrą praktykę rolniczą i hodowlaną. Produkty opatrzone znakiem „Jakość Tradycja” charakteryzują się tradycyjnym składem lub tradycyjnym sposobem wytwarzania, dzięki czemu zachowują swój wyjątkowy, lokalny charakter i odznaczają się wysoką jakością. Dzięki temu cieszą się powszechnym zaufaniem konsumentów.

 

Wszystkimi tymi cechami wyróżniają się odznaczone certyfikatem „Jakość Tradycja” produkty nabiałowe: Masło Ekstra, Twaróg śmietankowy i Twaróg półtłusty. Każdy z nich zawiera mnóstwo wartościowych dla organizmu składników, a przede wszystkim smakuje wyjątkowo. Na ich bazie możesz tworzyć wiele tradycyjnych przysmaków. Na śniadanie znakomitym wyborem będzie twarożek połączony ze świeżymi warzywami. Taki prosty posiłek, obfitujący w białko, wapń, mikroelementy i witaminy, dostarczy Ci mnóstwo witalnej energii. Twaróg to znakomity dodatek do naleśników, placuszków i oczywiście ciast, w tym uwielbianego przez wszystkich sernika, który jest nieodłącznym elementem menu podczas różnych uroczystości i świąt.

fot. Mat. prasowe

Twoją codzienną dietę wzbogaci też wysokiej jakości mleko krowie pochodzące z ekologicznych gospodarstw. Możesz pić je bez obaw i podawać dzieciom, gdyż pochodzi od krów pasionych na zielonych łąkach i karmionych wyłącznie naturalnymi paszami bez antybiotyków. Takie mleko spełnia szereg rygorystycznych norm, dzięki którym zdobyło certyfikat rolnictwa ekologicznego. To najważniejsze w Unii Europejskiej oznaczenie wyróżnia naturalne produkty cechujące się wysoką jakością. Wybierając EKOmleko wspierasz lokalnych producentów, wzbogacasz dietę o wartościowe produkty, a jednocześnie dbasz o środowisko naturalne.

 

Postaw na sprawdzoną jakość i ciesz się tradycyjnymi smakami każdego dnia!

Materiał promocyjny marki Lacpol