Przepisy na ciasto z jabłkami. Jabłeczniki i szarlotki

2 kolekcji przepisów

446 przepisów

Ciasto z jabłkami to jeden z polskich klasyków. Jabłecznik i szarlotka goszczą na naszych stołach zarówno na rodzinnych imprezach, jak i na co dzień. Kiedy mamy ochotę na coś słodkiego, nasz wybór często pada na ciasto z jabłkami. Szarlotka może zostać przygotowana na wiele różnych sposobów - szarlotka na kruchym cieście czy szarlotka z kruszonką to tylko niektóre z wielu wariantów. Do ciast z jabłkami warto wybierać te odmiany jabłek, które są kwaskowe i nie zawierają za dużo soku. Przed położeniem jabłek na cieście warto je odcisnąć, by ciasto nie było mokre. Do ciast możemy wykorzystywać też inne jabłkowe produkty, przykładowo jabłecznik na cydrze z bitą śmietaną jest bardzo smaczny. Wypróbujcie też przepis na jabłecznik z cynamonem i płatkami migdałowymi czy jabłecznik z pianką. Ciasto z jabłkami smakuje każdemu!

Przepisy w kolekcji Przepisy na ciasto z jabłkami. Jabłeczniki i szarlotki

Poziom trudności: Łatwy Czas przygotowania: 65 min.
Szybki jabłecznik

Proste i dobre ciasto z jabłkami.

aga30

Szybki jabłecznik

Artykuły powiązane

szarlotka
28.09.2019

Szarlotka na patyku

Chyba nie ma osoby, która nie lubiłaby szarlotki. Tym razem robimy ją na patyku.

Szarlotka - prosty przepis
27.08.2018

Szarlotka sypana, królewska czy szarlotka z budyniem? Szarlotka na 7 sposobów

W cyklu "Smak" podpowiadamy, jak najsmaczniej wykorzystać sezonowe produkty. Czas na jabłka! Za nimi idzie najprostsza szarlotka sypana, zjawiskowa szarlotka z bezą, pyszna szarlotka z pianką... To tylko część z propozycji. Sprawdźcie przepisy w galerii na szarlotki, które zrobią furorę na stole!

Jabłecznik z migdałami
13.10.2017

Szarlotka w roli głównej - 8 przepisów na ciasta z jabłkami

Choć jabłka dostępne są przez cały rok, te lipcowe różnią się od październikowych - i letnie papierówki, i jesienne renety doskonale się sprawdzą w szarlotce. Pyszne, jeszcze ciepłe ciasto z jabłkami najlepsze z lodami lub bitą śmietaną.