Sałatki na święta

Kolekcja Sałatki na święta zawiera 488 przepisów

Sałatki na święta to pozycja obowiązkowa na niemal każdym stole. Są wśród nich takie, które przygotowujemy tylko i wyłącznie w okresie świątecznym. Najczęściej jemy je jako dodatek do mięs czy zimnej płyty, ale z powodzeniem sprawdzą się też jako samodzielny posiłek. Sałatki na święta nie powinny być zbyt ciężkie i kaloryczne - w końcu tyle innych dań zjemy w trakcie świąt! Warto więc np. zastąpić majonez lżejszym sosem jogurtowym. Sałatki na święta możemy przygotować wcześniej, przed samymi świętami, żeby smaki zdążyły się przegryźć. W naszej galerii znajdziecie wspaniałe i sprawdzone przepisy na sałatki na święta.

Przepisy w kolekcji Sałatki na święta

Poziom trudności: Łatwy Czas przygotowania: 45 min.
gyros

Sałatka gyros z kurczakiem to prawdziwy hit! Przepis sprawdzi się zarówno na święta, jak i imprezy w domu, urodziny czy imieniny. Jeśli organizujecie przyjęcie z okazji chrzcin w domu lub przyjęcie komunijne - sałatka gyros z kurczakiem to także dobry wybór! Sprawdźcie składniki i przygotowanie, i do dzieła! 

JustynaDzasta

Sałatka gyros z kurczakiem

Czas przygotowania: 180 min.
SAŁATKA ŚLEDZIOWA

Wigilijne danie

aga1979

Sałatka śledziowa

Sałatki na święta - Boże Narodzenie

Sałatki na święta Bożego Narodzenia mogą występować w różnych wersjach. W Wigilię jemy dania postne, więc sałatki również będą bezmięsne. Najpopularniejszą sałatką na Wigilię będzie sałatka śledziowa. Śledzie podane np. z ziemniakami lub z jajkiem są po prostu przepyszne. Z drugiej strony, sałatki jemy też w pierwszy i drugi dzień świąt. Wtedy możemy pozwolić sobie na dodanie do nich np. kilku plasterków szynki. Sałatki na święta Bożego Narodzenia to nie tylko sałatka jarzynowa. Eksperymentujmy!

Sałatki na święta - Wielkanoc

Sałatki na Wielkanoc nieco różnią się od tych bożonarodzeniowych. Nie ograniczają nas już zasady wigilijnego postu, sałatki na święta wielkanocne często za to zawierają jajka, czyli jeden z najważniejszych elementów wielkanocnego stołu. Ciekawą opcją jest podanie ich w wersji warstwowej w dużej, szerokiej misie. Inną propozycją będzie zrobienie z sałatki i chleba lub krakersów wytrawnego tortu. Sałatki na święta wielkanocne możemy też uformować, np. w kształt wielkanocnej baby.