REKLAMA

Sałatki na święta

Kolekcja Sałatki na święta zawiera 58 przepisów

sałatki na święta

Sałatki na święta to pozycja obowiązkowa na niemal każdym stole. Są wśród nich takie, które przygotowujemy tylko i wyłącznie w okresie świątecznym. Najczęściej jemy je jako dodatek do mięs czy zimnej płyty, ale z powodzeniem sprawdzą się też jako samodzielny posiłek. Sałatki na święta nie powinny być zbyt ciężkie i kaloryczne - w końcu tyle innych dań zjemy w trakcie świąt! Warto więc np. zastąpić majonez lżejszym sosem jogurtowym. Sałatki na święta możemy przygotować wcześniej, przed samymi świętami, żeby smaki zdążyły się przegryźć. W naszej galerii znajdziecie wspaniałe i sprawdzone przepisy na sałatki na święta.

Sałatki na święta - Boże Narodzenie

Sałatki na święta Bożego Narodzenia mogą występować w różnych wersjach. W Wigilię jemy dania postne, więc sałatki również będą bezmięsne. Najpopularniejszą sałatką na Wigilię będzie sałatka śledziowa. Śledzie podane np. z ziemniakami lub z jajkiem są po prostu przepyszne. Z drugiej strony, sałatki jemy też w pierwszy i drugi dzień świąt. Wtedy możemy pozwolić sobie na dodanie do nich np. kilku plasterków szynki. Sałatki na święta Bożego Narodzenia to nie tylko sałatka jarzynowa. Eksperymentujmy!

Sałatki na święta - Wielkanoc

Sałatki na Wielkanoc nieco różnią się od tych bożonarodzeniowych. Nie ograniczają nas już zasady wigilijnego postu, sałatki na święta wielkanocne często za to zawierają jajka, czyli jeden z najważniejszych elementów wielkanocnego stołu. Ciekawą opcją jest podanie ich w wersji warstwowej w dużej, szerokiej misie. Inną propozycją będzie zrobienie z sałatki i chleba lub krakersów wytrawnego tortu. Sałatki na święta wielkanocne możemy też uformować, np. w kształt wielkanocnej baby.