Przepisy na skrzydełka z kurczaka

Skrzydełka możemy przygotować na wiele sposobów. Nadają się one zarówno do przygotowania na grillu, pieczenia w piekarniku oraz smażenia. Czas ich przygotowania zależy w dużej mierze od tego, którą z wymienionych form obróbki termicznej wybierzemy. W przypadku pieczenia skrzydełek w piekarniku, czas ten będzie wynosił około 30 min. W tym wypadku najlepiej jest nastawić piekarnik na 180 stopni. Jeśli zdecydujesz się przygotować swoje skrzydełka na grillu, pamiętaj by najpierw dobrze go rozgrzać. Następnie ułóż przygotowane wcześniej skrzydełka na kratce od grilla i smaż około 15 minut.

Przepisy na skrzydełka z kurczaka

Pomysłów na skrzydełka z kurczaka jest wiele. Jednak najczęściej tajemnicą ich soczystego smaku jest marynata. Możemy do niej wykorzystać ulubione przyprawy takie jak kurkuma, papryka, majeranek, tymianek czy czosnek. Do skrzydełek świetnie sprawdzi się również marynata z miodu, która nada mięsu pysznego słodkiego posmaku. Im dłużej pozostawimy skrzydełka w marynacie, tym bardziej będą one aromatyczne i lepiej przejdą przyprawami. Postaraj się, żeby mięso spędziło w marynacie przynajmniej 40 min, a jeśli masz taką możliwość zostaw go w niej nawet na całą noc. Skrzydełka można przygotować zarówno w wersji łagodnej jak i nieco ostrzejszej dla fanów bardziej wyrazistych smaków.

Skrzydełka z kurczaka, czyli danie na wiele okazji

Skrzydełka z kurczaka to pomysł na danie, które sprawdzi się zarówno w formie obiadu lub kolacji, ale także jako pyszna przekąska z grilla. Proste w przygotowaniu, zaskakują głębokim smakiem i aromatem. Przygotowując skrzydełka z kurczaka na pewno pozytywnie zaskoczysz swoich gości i rodzinę, która na długo zapamięta ich wyjątkowy smak.

Polecane przepisy