Kwiaty jadalne

4 kolekcji przepisów

25 przepisów

Przepisy w kolekcji Kwiaty jadalne

Poziom trudności: Średni Czas przygotowania: 45 min.
Galaretka z mniszka

Galaretka z kwiatów mniszka to przepis, który polubicie tak jak przepis na nalewkę z mniszka czy miód z mniszka. Po prostu ten jadalny kwiat to idealny produkt do przygotowania domowych przetworów. Galaretka z kwiatów mniszka polecana jest na problemy zdrowotne, skutecznie bowiem łagodzi kaszel! Sprawdźcie, jakie składniki są potrzebne i jak zrobić taki przysmak. Co ważne - galaretka z mniszka będzie najlepsza, jeśli użyjemy w pełni rozwiniętych kwiatów!

mojegotowanie

Galaretka z mniszka

Artykuły powiązane

Dzikie rośliny jadalne
23.10.2020

Do lasu nie tylko po grzyby! Jesienne dzikie rośliny jadalne

Jakie dzikie rośliny w Polsce są jadalne? Które z dziko rosnących roślin znajdziemy w ogrodzie, które w lesie? Pączki z jarzębiną, ocet z rajskich jabłuszek i sok z rokitnika – to tylko niektóre z propozycji. Z jakich innych niedocenianych roślin rosnących za twoim oknem możesz przygotować pyszne danie?

Kasia Błażejewska-Stuhr
08.08.2020

Kobiety bez diety: Kasia Błażejewska-Stuhr poleca swój przepis

"Kobiety bez diety" to tytuł książki i nazwa fundacji, w której dietetyczki i psychodietetyczki mówią wprost o złudnym działaniu diet-cud, pędzie za mniejszym rozmiarem i przekonują, że odpowiedni jadłospis to styl życia, a nie czasowa moda czy trend. Takie podejście daje przyjemność z gotowania! Swoim przepisem z okazji premiery książki "Kobiety bez diety" poleca dietetyk Katarzyna Błażejewska-Stuhr. Zróbcie kwiaty cukinii faszerowane kozim serem w cieście naleśnikowym.

Pokrzywa idealna do sałatek
22.04.2020

Pokrzywa w kuchni. Sprawdź, jak zbierać i podać pokrzywę

Pokrzywa nie musi i nie powinna być traktowana jak chwast. Zgodnie z trendem na dziko rosnące polskie rośliny, pokrzywa weszła do menu najlepszych restauracji. Nie tylko wizualnie wzbogaca potrawę, ale też dodaje charakterystycznego smaku i wartości odżywczych. Zanim pokrzywa pojawi się w kuchni, sprawdź jak ją zbierać, podawać i komu szczególnie jest polecana.