8c702613229bd2ff8106bb0fdfab522bf08aa8d1

Kanapki to ulubiony pomysł na śniadanie, przekąskę i kolację. Są z łatwo dostępnych produktów i szybko się je przygotowuje. Najczęściej jadane połączenie to kanapka z serem i szynką, ale można urozmaicać menu, przygotowując na przykład kanapki z łososiem - plastry wędzonej ryby są bardzo wyraziste i sycące. Warto łączyć je z warzywami - na przykład chrupiącą sałatą. Dużym powodzeniem cieszą się też pasty na kanapki - najpopularniejsze robi się z jajek, wędzonej makreli, szynki, sera, ciecierzycy. Bardzo popularne jest też przyrządzanie słynnej kanapki drwala, znanej z menu jednej z sieciowych restauracji. Jej główne składniki to kotlet z kurczaka lub wołowy, bekon, smażony ser.

Przepisy na kanapki

Kanapki - od hrabi Sandwich

Choć kanapki wymyślił arystokrata, kanapka to danie demokratyczne: kładą się na niej składniki wykwintne obok bardzo zwyczajnych. Słodkie składniki na kanapki obok słonych, warzywa obok owoców ,a wszystko razem smakuje wyśmienicie.

Hrabia Sandwich nie popisał się ani jako polityk (w Anglii oskarżono go o utratę Stanów Zjednoczonych), ani mąż (wpędził żonę w obłęd, z kochanką spłodził pięcioro dzieci), był za to zapalonym karciarzem, który nie lubił odrywać się od gry, aby coś zjeść. Pewnego wieczoru wpadła na pomysł, aby pomiędzy dwie kromki chleba włożyć plaster pieczeni - i to był początek wielkiej kariery kanapki. Ufamy, że gdyby hrabia ujrzał, ile jej wersji zjada się na całym świecie, odczułby prawdziwie angielską dumę, że dostarczył ludzkości posiłku, który można jadać o każdej porze dnia i nocy.

Kanapki - różne wersje

Kanapki można zrobić na różnych rodzajach pieczywa. Warte uwagi są kanapki na sposób włoski - na ciabattach podajemy grillowane warzywa i delikatny drób. 

Swego rodzaju kanapką jest też hot dog - fast food w wersji slow idealny na weekendowe, późne śniadanie. A potem na drugie śniadanie! Kanapki smakują o każdej porze!

Słodkie kanapki to amerykański wynalazek. Ta ochrzczona przez nas King Elvis (kanapka Elvisa Presleya) to wariacja na temat ulubionego sandwicza Presleya, który ponoć potrafił wchłonąć dwie takie funtowe (!) kanapki na jedno posiedzenie. 

Redakcja poleca

REKLAMA

To może cię zainteresować