Domowa przyprawa do piernika

Domowa przyprawa do piernika to mieszanka korzennych aromatów, niezbędnych w zimowej kuchni. Wydajna, zdrowa i rozgrzewająca - a w dodatku domowa przyprawa do piernika jest prosta w przygotowaniu.

Dodatki

Czas przygotowania:
10 min.
Poziom trudności: Łatwy
Ocena:

(średnia 4.51 z 199 głosów)

Kroki wykonania:

  • 1.Domową przyprawę do piernika możemy wykonać z mielonych przypraw lub z aromatycznych lasek i ziaren. Możemy je zmielić w moździerzu lub młynku elektrycznym. Warto jednak pamiętać, że intensywny aromat jest trudny do wywabienia.

    Domowa przyprawa do piernika - przygotowanie: wystarczy zmielić wszystkie składniki i wymieszać razem. Zamknąć w szczelnym pojemniku i przechowywać w suchym miejscu.

Porady

Domowa przyprawa do piernika ma wiele zalet! W przeciwieństwie do niektórych gotowych mieszanek dostępnych na rynku, które zawierają jedynie kilkanaście procent aromatycznych korzennych przypraw, domowa przyprawa do piernika to w pełni naturalny, aromatyczny produkt. Warto samodzielnie przygotowywać ten niezbędny w okresie jesienno-zimowym dodatek - możemy mieszać przyprawy w ulubionych proporcjach i mamy pewność, co znajduje się w środku. Ponadto, domowa przyprawa do piernika jest o wiele bardziej wydajna.

Dodaj do książki kucharskiej
Udostępnij

Zdjęcia użytkowników

Podobne przepisy