REKLAMA

Domowa przyprawa do piernika

Domowa przyprawa do piernika to mieszanka korzennych aromatów, niezbędnych w zimowej kuchni. Wydajna, zdrowa i rozgrzewająca - a w dodatku domowa przyprawa do piernika jest prosta w przygotowaniu. Taka korzenna przyprawa nada się również do grzańca, pierniczków, serników, ciast a nawet odrobinę można dodawać do świątecznych zapiekanek. Dzięki temu świąteczny aromat będzie towarzyszył nam na różne sposoby.

dodany przez: marlenas

Dodatki

Czas przygotowania:
10min.
Poziom trudności: Łatwy
Ocena:

(średnia 4.51 z 199 głosów)


Kroki przygotowania:

  • galka-muszkatolowa-iStock- 1. Domowa przyprawa do piernika - przygotowanie:
    Wystarczy zmielić wszystkie składniki i wymieszać razem. Zamknąć w szczelnym pojemniku i przechowywać w suchym miejscu.

Porady

Domowa przyprawa do piernika ma wiele zalet! W przeciwieństwie do niektórych gotowych mieszanek dostępnych na rynku, które zawierają jedynie kilkanaście procent aromatycznych korzennych przypraw, domowa przyprawa do piernika to w pełni naturalny, aromatyczny produkt. Warto samodzielnie przygotowywać ten niezbędny w okresie jesienno-zimowym dodatek - możemy mieszać przyprawy w ulubionych proporcjach i mamy pewność, co znajduje się w środku. Ponadto, domowa przyprawa do piernika jest o wiele bardziej wydajna. Gotową przyprawę do piernika warto przechowywać w szczelnych pojemnikach. Dzięki temu nie utracą szybko smaku i aromatu.

Notka redakcyjna

Domową przyprawę do piernika możemy wykonać ze zmielonych przypraw lub z aromatycznych lasek i ziaren. Możemy je zmielić w moździerzu lub młynku elektrycznym. Warto jednak pamiętać, że intensywny aromat jest trudny do wywabienia z użytych narzędzi. 
 

Dodaj do książki kucharskiej
Udostępnij Udostępnij

Komentarze

Podobne przepisy