Ogórki z kurkumą

Ogórki z kurkumą to przekąska idealna nie tylko na zimę. Takie ogórki w kurkumie będą świetnym dodatkiem do upieczonego lub uduszonego mięsa albo jako urozmaicenie kanapki. Ogórki z kurkumą na słodko przypominają w smaku przetwory przygotowywane na sposób skandynawski. Właśnie w tamtym rejonie świata wiele składników przełamywanych jest dodatkiem cukru. Sałatka z ogórków z kurkumą to także efektowna przekąska. Lekko żółta barwa zaskoczy domowników smakiem i wyglądem. Ogórki na zimę z kurkumą to także nieoczywiste połączenie orientalnej przyprawy z popularnym warzywem. Oto przepis na sałatkę z ogórków z kurkumą dla całej rodziny.

Przetworyprzetwory z ogórków

Czas przygotowania:
45 min.
Dla ilu osób:
więcej niż 10 osób
Ocena:

(średnia 4.09 z 215 głosów)

Kroki wykonania:

  • czosnek-zabki-fot.iStock-min1.Ogórki z kurkumą – przepis:
    Na początku ogórki należy umyć, obrać, wydrążyć środek i pokroić wzdłuż. Następnie do słoików trzeba wkładać ziele angielskie, czosnek, koper i przygotowane wcześniej ogórki.
  • StockFood-cukier-bialy-2.Zalewa do ogórków z kurkumą:
    W garnku należy połączyć wodę, ocet, cukier, kurkumę oraz sól. Całość należy zagotować. Gotową zalewą należy zalać ułożone ciasno ogórki. Na koniec trzeba zakręcić słoiki i pasteryzować. Ogórki z kurkumą powinny być przechowywane w suchym i chłodnym miejscu.

Porady

Wiele osób zastanawia się, jak zrobić pikle z ogórków z kurkumą. Sałatka z ogórków i kurkumą na zimę powstaje w podobny sposób jak ogórki z dodatkiem gorczycy. Wystarczy zalewę do ogórków przyprawić kurkumą. Przygotowując ogórki w słoiku z kurkumą można je poszatkować na grubsze plastry albo pokroić na ćwiartki. Pomocny przy tym będzie robot kuchenny z nakładką szatkownicy, mandolina kuchenna albo ostry nóż szefa kuchni. Metoda zależy od was. 

Dodaj do książki kucharskiej
Udostępnij

Zdjęcia użytkowników

Podobne przepisy

Czas przygotowania: 40 min.
Ogórki z kurkumą

:*

kassica.85

Ogórki z kurkumą