Gotowana kukurydza

Przygotowanie gotowanej kukurydzy to najprostsza i najprzyjemniejsza rzecz :) Bomba witaminowa!

Dodany przez:

Na ciepło

Czas przygotowania:
Porcje:
2 porcji
Ocena:

(średnia 3.31 z 87 głosów)

 • Danie wegetariańskie
 • Danie dla dzieci
 • Szybka kuchnia

Składniki

 • 2 kolby młodej kukurydzy
 • masło
 • sól
 • ew. cukier, mleko, miód

Przygotowanie

 1. www.asik20.blogspot.com
 2. Kukurydzę należy obrać z liści i wszelkich części niejadalnych (tzn. „niteczek”) oraz opłukać. Osobiście przygotowuję kukurydzę w parowarze. Paruję ją około 15 minut, następnie nacieram masłem i lekko obsypuję solą.
 3. Jeżeli przygotowujecie kukurydzę w wodzie należy doprowadzić ją do wrzenia i gotować 10- 15 minut. Nie dłużej! Ponieważ zrobi się twarda! Do wody nie należy dodawać soli- również stwardnieje. Proponuję dosypać trochę cukru oraz dolać mleka (będzie delikatniejsza). Niektórzy dodają również do niej łyżkę miodu. Można również- tak jak w przypadku parowaru- nie dodawać nic, i natrzeć ją na końcu masłem oraz posypać solą.
 4. Grillowanie kukurydzy: Kukurydzę należy dobrze natrzeć masłem i posolić. Następnie zawinąć w folie aluminiową i grillować około 15- 30 minut. Należy sprawdzać co jakiś czas czy kolba kukurydzy nie przypaliła się.
 5. Aby urozmaicić smak kukurydzy można ją nasmarować masłem z dodatkiem czosnku i różnych ziół (np. pietruszki, koperku) a nawet orzechów włoskich- wszystkie składniki należy zmielić na gładką masę.
 6. * Przygotowanie gotowanej kukurydzy to jedna z najprostszych i najprzyjemniejszych rzeczy:) Nie wymaga od nas dużego wysiłku fizycznego tudzież psychicznego, ani znajomości gotowania na poziomie super kucharza! :) Smarując kukurydzę masłem i obsypując odrobiną soli otrzymamy znakomitą przekąskę czy obiad. Cały smak kukurydzy tkwi w prostocie! Oprócz tego jest ona bombą witaminową! Zawiera witaminy z grupy A, B, E oraz selen, luteinę zeaksantynę oraz błonnik, które są tak ważne dla naszego organizmu.

Wskazówki

 

Śniadanie warzywa obiad przekąska kolacja wegetariańska dla dzieci sól masło kukurydza zdrowa przekąska zdrowe danie
Dodaj do książki kucharskiej
Podziel się

Komentarze