Święta bożonarodzeniowe to wyjątkowy i magiczny czas. Jednak nic samo się nie dzieje. Jedną z wielu rzeczy, które sprawiają, że to taki piękny okres to wigilijne potrawy, jak wiemy są nimi głównie ryby. Jedną z najbardziej popularnych wigilijnych ryb jest karp, ale warto wiedzieć, co zamiast karpia przygotować na Boże Narodzenie

Ryba wigilijna na zimno

Ryba na święta jako zimna przystawka to jeden z pomysłów na potrawę wigilijną. Zamiast karpia można wyczarować wiele przepysznych dań. Jednym z nich jest ryba po grecku. Przygotowujemy ją zazwyczaj z dorsza. Można jednak w tym temacie eksperymentować i wybrać tę rybę, którą lubimy najbardziej. Kolejną zimną przystawką może być sałatka śledziowa. Jest ona świetną alternatywą dla znanej każdemu sałatki jarzynowej. Jeśli nie ryba po grecku, to łosoś! Można z niego wyczarować wiele pysznych, zimnych przystawek na stół wigilijny. 

Ryba wigilijna na ciepło  

Podczas kolacji wigilijnej mamy do posmakowania wiele potraw, przez co nasze żołądki mogą to ciężko znieść, dlatego wypadałoby skosztować coś ciepłego. Pierogi pierogami, ale co zamiast karpia? Oczywistością jest przygotowanie karpia na ciepło. Co, jeśli nie lubimy karpia lub po prostu nam się znudził? Jest wiele pysznych możliwości na przygotowanie ryby na ciepło. Jednym z pomysłów jest łosoś na wigilięPieczony łosoś z ziemniakami zaskoczy każdego - wykonaniem niecodziennego, świątecznego dania i obłędnym smakiem! Łosoś na wigilię to idealna alternatywa dla ludzi znudzonych tradycyjnymi potrawami rybnymi na świątecznym stole.

Teraz, kiedy jesteście przepełnieni pomysłami i wiecie co zamiast karpia przygotować na świąteczny stół, tegoroczna wigilia na pewno nie będzie nudna. Ryba na święta nie musi taka być. Tradycyjne potrawy wigilijne są przepyszne, ale czasami warto zrobić coś nowego. Jedyne co mogę obiecać to to, że będzie ciekawie i smacznie! 

Zobacz: łosoś z kozim serem i pastą pomidorową