Smak i styl

Karp nie tylko na Wigilię
03.12.2020

Tradycyjny karp – co trzeba wiedzieć o tej rybie?

Karp zajmuje ważne miejsce w polskiej tradycji kulinarnej, choć zazwyczaj jest spożywany tylko w okresie Bożego Narodzenia. Jak większość ryb posiada dużą wartość odżywczą. W kuchni można wykorzystać go na wiele sposobów, co udowadniamy w cyklu "Przy wspólnym stole".

grzaniec
03.12.2020

Grzaniec galicyjski i nie tylko. Napoje dla dorosłych na rozgrzanie

Ciepłe wino z korzennymi przyprawami to idealny drink na zimne, jesienne wieczory. Taki napój nie tylko rozgrzewa, ale również uodparnia organizm, oczywiście jeżeli pijamy go z umiarem. W Polsce najbardziej jest znany grzaniec galicyjski, który oprócz półsłodkiego wina, zawiera między innymi goździki, cynamon i imbir. Nie musimy kupować gotowego grzańca galicyjskiego w sklepie. Z łatwością zrobimy go w domu.

Kuchnia świętego Mikołaja
02.12.2020

Magiczna kuchnia świętego Mikołaja

Święty Mikołaj to postać znana chyba każdemu. Każdy dorosły, który był kiedyś dzieckiem, doskonale pamięta prezenty znajdowane pod poduszką. Paczuszki zawierające pomarańcze, czekolady i zabawki sprawiały radość najmłodszym. Wtedy zastanawialiśmy się, jak to się dzieje, że święty Mikołaj ma tyle sił na odwiedzenie wszystkich dzieci na świecie. W cyklu Kulturalnie kulinarnie przyjrzeliśmy się kulinarnym upodobaniom świętego Mikołaja.

najlepsze_kulinarne_prezenty_g
02.12.2020

Najlepsze kulinarne i naturalne prezenty

Prezent dla kogoś, kto kocha gotować? Książki, akcesoria, dodatki i smakołyki. Wokół stołu jest mnóstwo możliwości

pomysly-na-prezenty
01.12.2020

Pomysły na prezenty dla osób, które chciałyby gotować, ale myślą, że to trudne

Ile znamy takich osób, które wolą zamówić coś na mieście bądź kupić gotowe danie z marketu, bo wątpią w swoje kulinarne zdolności? A przecież gotowanie wcale nie jest trudne! Może faktycznie nie najlepszym pomysłem będzie zaczynać swoją kulinarną przygodę od kuchni molekularnej czy domowego ciasta francuskiego, ale i te dania nie będą niewykonalne, jeśli podejdziemy do nich ze zwiększoną dozą cierpliwości i… odpowiednim sprzętem, który ułatwi nam nasze działania w kuchni. Poniżej prezentujemy pomysły na prezenty dla osób, które chciałyby gotować, ale myślą, że to dla nich zbyt trudne.

prezenty-dla-wegan
01.12.2020

Prezenty dla wegan – pomysły na wegańskie prezenty na święta

Badania pokazują, że już milion Polek i Polaków zdecydowało się wykluczyć z diety produkty odzwierzęce – i liczba ta stale rośnie! Zastanawiasz się, co sprawić swoim wegańskim znajomym na święta? Przede wszystkim warto przygotować wigilijne dania w wersji wegańskiej bądź wegetariańskiej, ale mamy też kilka pomysłów na to, co możesz zostawić im pod choinką.

Delivery Week
01.12.2020

Delivery Week 2 - dostawy z najlepszych restauracji prosto do twojego stołu

W tak trudnych dla branży gastronomicznej dobrymi wiadomościami musimy się dzielić! #PodanoDoDomu - powraca Delivery Week 2! Potrwa od 17 listopada do odwołania i odbędzie się w ponad 150 restauracjach w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Lublinie, Rzeszowie, Szczecinie i na Śląsku. Na https://deliveryweek.pl/ można już zamawiać 2-daniowe autorskie menu w festiwalowej cenie 39 zł. Nowością tegorocznej edycji Festiwalu są restauracje uczestniczące w Fine Dining Week - za menu zapłacimy jedyne 59 zł.

#Najlepszejestblisko
01.12.2020

Zdjęcie ciasta może pomóc! Włącz się w akcję #NajlepszejestBlisko!

Święta Bożego Narodzenia to chwile, które tradycyjnie spędzamy w gronie najbliższych. Jednak wielu starszym osobom okres ten kojarzy się w przykry sposób – ze szczególną ciszą i samotnością. W tym roku z powodu pandemii izolacja społeczna seniorów jest tym dotkliwsza. Z pomocą przychodzą wolontariusze Stowarzyszenia mali bracia Ubogich, którzy odwiedzą potrzebujących, aby przywrócić im bożonarodzeniową atmosferę. Dzięki marce Cukier Królewski akcję może wesprzeć każdy z nas, w prosty sposób – robiąc zdjęcie wykonanego przez siebie deseru czy wypieku. Za każde tysiąc zdjęć udostępnionych z #NajlepszeJestBlisko firma przekaże 10 tys. złotych na organizację wigilii dla podopiecznych Stowarzyszenia.

Podróż po Tajlandii
30.11.2020

Przewodnik po Tajlandii – sama lepiej bym tego nie zaplanowała

Czytając "Tajlandia. Przewodnik National Geographic" autorstwa Phila Macdonalda i Carla Parkesa bardzo szybko ułożyłam własną tajlandzką Bucket List (listę rzeczy do zrobienia przed śmiercią). Zdecydowanie wykracza ona poza spis pięknych kompleksów świątyń i rajskich wysp. Z każdą kolejną stroną dopisywałam nowe przeżycia – planuję na przykład wziąć udział w Święcie Wegetarian na Wyspie Pukhet znanego z posiłków warzywnych, tańców transowych i… samookaleczenia. Takich perełek znalazłam znacznie więcej – Nat Geo stanęło na wysokości zadania.

Prezentownik 2019 - pomysły na kulinarne upominki do 30 zł
27.11.2020

Kulinarne prezenty na święta do 30 złotych. Proste i oryginalne propozycje

Czas obdarowywania prezentami zbliża się wielkimi krokami. Wielu z nas chciałoby podarować coś wyjątkowego dla bliskich i przy okazji nie wydać zbyt wiele. Można mieć wiele pomysłów, ale w gorącym czasie zakupów warto założyć sobie limit, jaki możemy przeznaczyć na prezenty. Wśród prezentów, które możemy stworzyć za niewielkie pieniądze liczy się wyobraźnia i znajomość osoby obdarowywanej. W naszym prezentowniku zebraliśmy pomysły na kulinarne upominki do 30 zł.