Grzegorz Zawierucha, zwycięzca 8. edycji programu MasterChef Polska, był gościem specjalnym warsztatów organizowanych przez serwis mojegotowanie.pl oraz platformę społecznościową tasterzy.pl.
Spotkanie odbyło się 5 marca w Instytucie Sztuki Kulinarnej. Pod okiem szefa kuchni, który jednocześnie jest ambasadorem społeczności tasterzy.pl, zaproszeni goście przygotowali proste, ale jednocześnie pyszne dania.

Jako przystawka był do zrobienia wege łosoś. To produkt, który powstał z białka ryżu i białka grochu. Goście podali go z sosem na bazie maślanki z dodatkiem wasabi i sosu teriyaki, w towarzystwie dzikiego brokuła i buraczków fermentowanych.

fot. Adriam Stykowski
Później kuchnia zamieniła się we włoskie studio kulinarne. Własnoręcznie przygotowany makaron wziął udział w konkursie na najdłuższy makaron. Rekordowy miał 14 m długości! Do tego sos puttanesca, czyli anchois, oliwki i kapar w pomidorowej pulpie. Wszystko proste i przepyszne.

fot. Adriam Stykowski

Po gotowaniu przyszedł czas na degustację. Po chwili na talerzach nie została ani jedna niteczka makaronu, co tylko świadczy o tym, jak smaczne było danie.
Spotkanie było ogromną inspiracją zarówno dla gości jak i dla samego Grzegorza Zawieruchy.

fot. Adrian Stykowski

Zobaczcie relację ze spotkania:

 

Tasterzy.pl to nowa społeczności kulinarna, gdzie użytkownicy testują nowości ze świata food, home&living i dzielą się swoimi opiniami oraz własnymi przepisami. To już ponad 5000 użytkowników, ponad 400 przetestowanych produktów i ponad 2 mln zasięgu.
Użytkownicy to prawdziwi pasjonaci gotowania. Nie są profesjonalnymi szefami kuchni, nie zajmują się też gastronomią w sposób zawodowy, tylko zwykłymi użytkownikami, mającymi możliwość przetestowania świetnych sprzętów kuchennych.

Dołącz już dziś do społeczności Tasterzy.pl ->>

  • Testuj za darmo nowości ze świata food, home & living!
  • Poznawaj, sprawdzaj i dziel się swoją opinią
  • Pomóż innym w podejmowaniu decyzji zakupowych