Nawet zwykłą, klasyczną jajecznicę, można podkręcić - choćby podając ją w oryginalny sposób. Za każdym razem może smakować inaczej - niebanalnie. Możecie ją zagryzać chlebem czy grzanką, ale nadaje się również do przełożenia półbagietki czy chrupiącej ciabatty - jak pastą jajeczną do kanapek. Możecie ją też zawinąć w tortillę - szczególnie, jeśli usmażyliście ją z dodatkami, np. z serem, papryką, kukurydzą i kiełbasą chorizo lub z łososiem i koperkiem. Inny oryginalny pomysł to nietypowa jajecznica z kubka.

Nietypowa jajecznica z kubka - jak ją zrobić?

Przepis na jajecznicę z kubka podają na swoim Instagramie właściciele australijskiej kawiarni Goldenbrown Coffee. Oprócz tego, że wbijamy do środka 2-3 jajka (lub tyle, ile chcemy), dodajemy też na tym etapie wszystkie pozostałe dodatki: sól, pieprz, masło, odrobinę mleka oraz (opcjonalnie) ostrą papryczkę chili. Gwóźdź programu to spienienie wszystkiego razem w spieniaczu ekspresu do kawy. Gorąca para wodna pomoże szybko ściąć jajecznicę w kubku. Wcześniej trzeba rozgrzać urządzenie i przeczyścić (odpowietrzyć) rurkę. Nie zapomnijcie zrobić tego również po „smażeniu”, by osoba, która skorzysta po was z ekspresu, nie zrobiła sobie przypadkowo kawy ze ściętą jajecznicą

Jajecznica w kubku - przepis

Składniki:

  • 3 jajka
  • szczypta soli
  • szczypta pieprzu
  • 1 łyżka masła
  • odrobina mleka
  • 1 niewielka papryczka chili (z nasionami lub bez, jeśli nie chcemy by jajecznica była zbyt pikantna)

Dodatkowo: posiekany szczypiorek lub dymka do posypania gotowej jajecznicy.

Przygotowanie:

Posiekajcie papryczkę w drobniutką kostkę. Do kubka wbijcie 3 jajka i dodajcie pozostałe składniki, wraz z papryczką. Włączcie i nagrzejcie ekspres do kawy ze spieniaczem.  Gdy urządzenie będzie już gotowe do pracy, włączcie spieniacz i podsuńcie kubek pod rurkę, zanurzając w środku. Spieniajcie jajecznicę do momentu, aż powstaną charakterystyczne dla jajecznicy ścięte grudki. Przed zjedzeniem posypcie szczypiorkiem lub dymką.