W proponowanych przez nas lokalach znaleźć można kuchnię polską w roślinnym wydaniu albo orientalne dania przyprawione w egzotyczny sposób. Lokale szczycą się korzystaniem z lokalnych produktów oraz dbaniem o prawa zwierząt. Zobaczcie, gdzie w Lublinie można zjeść pyszne dania kuchni wegetariańskiej.

Restauracja wegetariańska – Lublin – Umea (ul. Orla 4)

Umea to ściśle ujmując restauracja wegańska. W ofercie znajdują się dania bezglutenowe i bez dodatku orzechów. Lokal wyspecjalizowany jest w przygotowywaniu wegańskich burgerów. Na stałe w menu znajdziemy seitan burgera. Skład pozostałych burgerów ulega lekkim zmianom, z uwagi na dostępność sezonowych warzyw. Ponadto w ofercie znajdują się pyszne zupy, sycące dania burgerowe, wegańskie kebaby np.: z boczniaków i kuszące desery. Lokal jest przytulny, przyjazny i z pewnością będziecie do niego wracać.

Restauracja wegetariańska – Lublin – Zielony Talerzyk (ul. Królewska 3)

Zielony Talerzyk to restauracja, która wciąż znana jest z sycących dań wegetariańskich i wegańskich. Jednak warto zauważyć, że w ostatnich latach rozszerzono ofertę o dania mięsne, które przygotowywane są ze składników od lokalnych dostawców. W lokalu można kupić produkty przygotowywane przez restauracyjną kuchnię np.: pasty kanapkowe i na miejscu wypiekany chleb. Restauracja podkreśla, że posiłki przygotowywane są w zgodzie z naturą. Warte uwagi są dania wegańskie np.: dahl z czerwonej soczewicy z ryżem basmati, aromatyczne zupy oraz ciasta. Zaręczamy, że trudno się oprzeć kawałkowi bezglutenowego brownie.

Restauracja wegetariańska – Lublin – Pyza Vegan Bistro (ul. Rymwida 6)

To najnowszy lokal znajdujący się na tej liście. W restauracji Pyza Vegan Bistro zjecie dania takie, jak gotowały wasze mamy i babcie. Są to klasyczne przepisy kuchni polskiej tylko w wegańskim wydaniu. Szczególnie kuszące są żeberka seitanowe podawane z frytkami, sosem barbecue i warzywami. Ważne jest też usytuowanie lokalu, które ściśle wiąże się lubelskim osiedlem Mickiewicza zaprojektowanym przez architekta Feliksa Haczewskiego w latach 60. XX wieku. Z architektonicznym minimalizmem współgra proste menu. Ponadto właściciele chcą tworzyć rodzinną restaurację, która będzie skłaniać do wspomnień.

Restauracja wegetariańska – Lublin – Soczysta Strawa (ul. Zesłańców Sybiru 4, Lipowa 11)

W tych lokalach można zjeść pyszne dania wegańskie i wegetariańskie. Menu stawia na klasykę (rozgrzewające zupy, pierogi, naleśniki, falafele i ciekawe sposoby na kotlety np.: buraczane). Dużym wzięciem cieszą się świeżo wyciskane soki oraz kremowe desery np.: waniliowy z mango. Ceny są przystępne i z pewnością można się najeść do syta.

Restauracja wegetariańska – Lublin – Wegetarianin (ul. Gabriela Narutowicza 13)

Najstarszy lokal serwujący posiłki wegetariańskie na tej liście to Wegetarianin. To bar i sklep z produktami wegetariańskimi w jednym. Za kilka złotych można zjeść np.: sycącego falafela w picie i napić się świeżo wyciskanego soku marchewkowego. Dodatkowo zmieniają się dania dnia np.: wegetariańskie leczo lub filety z selera i nori. To zdecydowanie najtańsza opcja, która potrafi nasycić na długo. Uwaga! Zwróćcie uwagę na ścianę z namalowaną uśmiechniętą krową.