Tortilla z łososiem wędzonym

Smakowite przekąski na jeden kęs - tortilla na zimno, czyli tortilla z łososiem wędzonym to pewniak na imprezy w domu, grilla, a także świąteczne dni. Tortilla z łososiem będzie gotowa w kilka chwil! Nie dość, że przygotujecie ją z łatwością, to będzie smakować wszystkim. To dobry zamiennik dla koreczków lub kanapek. Tortilla z łososiem może zawierać wiele różnych składników - wszystko zależy od waszych upodobań!

tortillePrzystawkiPrzekąski

Czas przygotowania:
15 min.
Dla ilu osób:
dla 4 osób
Poziom trudności: Łatwy
Ocena:

(średnia 4.19 z 258 głosów)

Kroki wykonania:

  • tortilla z łososiem 31.Rozłożyć placki ciasta i posmarować serkiem.
  • tortilla z łososiem 12.Następnie położyć łososia, mix sałat i ewentualnie inne warzywa (ogórek świeży, papryka, pomidor, itp.).
  • tortilla z łososiem 23.Całość zwinąć i zostawić w lodówce na co najmniej 2-3 godziny.
  • tortilla z łososiem 44.Gotową tortillę pokroić na porcje. Smacznego!

Porady

Tortilla z łososiem może być także przygotowywana z inną rybą, np. tuńczykiem czy makrelą. Warto wtedy jednak dopasować do rodzaju ryby konkretne dodatki, z którymi najlepiej smakuje. Jeśli nie lubimy ryb, łososia zastąpmy np. kurczakiem lub przygotujmy tortille wegetariańskie. Z czterech placków tortilli wyjdzie nam kilkanaście kawałków - przy większej liczbie gości powinniśmy użyć więcej placków. Tortilla z łososiem może być też serwowana w całości, jako np. danie obiadowe lub kolacyjne.

 

Zobacz też: domowa tortilla przepis prostszy niż myślisz

Notka redakcyjna

Tortilla z łososiem to pyszne danie. By smakowało jak najlepiej powinniśmy zadbać o to, by pokroić gotową tortillę w równe kawałki. Martwicie się, że wasza tortilla z łososiem rozpadnie się przy przenoszeniu na talerz? W każdy kawałek wetknijcie wykałaczkę - dzięki temu wszystkie składniki pozostaną na miejscu. Tortilla z łososiem zwykle jest jedną z kilku przekąsek, które lądują na stole w trakcie imprezy. To oznacza, że jeżeli zadbacie o ilość i różnorodność pozostałych przystawek, nie musicie przygotowywać jej bardzo dużo. W razie gdyby okazało się, że gości będzie więcej niż planowaliście, możecie pokroić tortillę na cieńsze paski.

Dodaj do książki kucharskiej
Udostępnij

Zdjęcia użytkowników

Podobne przepisy