oliwa z oliwek

1 kolekcji przepisów

1759 przepisów

Przepisy w kolekcji oliwa z oliwek

Inne z kolekcji: Tłuszcze

Artykuły powiązane

kuchnia rzymska
20.10.2020

Tradycyjna kuchnia rzymska. Makarony, oliwy czy pizza? Podpowiadamy!

Zastanawiałeś się, co jest specjalnością kuchni rzymskiej? Oczywistym jest, że jego piękno zaklęte jest w historycznych budowlach i magicznych miejscach, a majestat Wiecznego Miasta przyciąga ludzi z całego świata, którzy wciąż pragną odkrywać jego potęgę. Ale nie da się poznać Rzymu bez smakowania jego kuchni.

Pięć produktów na zdrowe serce. Te składniki masz w spiżarni!
27.09.2020

Pięć produktów na zdrowe serce. Te składniki masz w spiżarni!

Zdrowa dieta to podstawa dobrego samopoczucia i budowania odporności. Warto zwracać uwagę na to, co spożywamy w szczególności jesienią i zimą. Wedle przysłowia serce jak dzwon jest synonimem zdrowia. 27 września obchodzimy Światowy Dzień Serca, który został ustanowiony przez Światową Federację Serca z udziałem UNICEF-u i UNESCO. W Polsce świętujemy wraz z Polskim Towarzystwem Kardiologicznym od 2002 roku. Podpowiadamy, jakich 5 składników z domowej spiżarni warto stosować, aby mieć zdrowe serce.

Na czym najlepiej smażyć
17.08.2020

Na czym najlepiej smażyć - oliwa, olej, a może margaryna?

Czy smażyć można tylko na oleju, a oliwy używać wyłącznie do sałatek? O jakich zasadach warto pamiętać, jeśli chcemy smażyć na margarynie? Uporządkujmy wiedzę na temat tych tłuszczów, by potrawy z ich dodatkiem były smaczne i zdrowe.

oliwka_z_oliwek
23.09.2010

Oliwa z oliwek - śródziemnomorski skarb

Oliwa z oliwek pochodzi z krajów śródziemnomorskich. Ma ubarwienie od złocistego po żółtozielony i bardzo charakterystyczny aromat. Co więcej, jest znakomitym składnikiem podkreślającym smak potraw, a także jednym z najcenniejszych kosmetyków domowych. Gałązka oliwna symbolizuje pokój i przyjaźń, a o drzewach oliwnych mówiono głośno już w starożytności. Przekonajmy się, dlaczego.