Tiramisu w pucharkach

Tiramisu w pucharkach to prosty i przepyszny deser we włoskim stylu. Warto pamiętać, że tiramisu w pucharku to smakołyk, który łatwo podzielić wśród gości. Nie ma problemów z krojeniem, wystarczy przygotować ilość deseru przewidując liczbę osób. Deser tiramisu w pucharkach to świetna propozycja na wyjątkowe okazje. Oto łatwy przepis na tiramisu w pucharkach.

dodany przez: Julita gotuje

desery tiramisu

Czas przygotowania:
2godz. 30min.
Dla ilu osób:
dla 6 osób
Poziom trudności: łatwy
Ocena:

(średnia 4.17 z 319 głosów)

Tiramisu w pucharkach - jak zrobić?
Kroki przygotowania:

  • zoltka-jajka-fot.iStock (1) 1.

    Tiramisu w pucharkach - przepis:
    Na początek trzeba zaparzoną kawie wymieszać z likierem migdałowym amaretto i wystudzić. Następnie żółtka ubijać długo razem z cukrem w głębokiej misce. Żółtka muszą być po ubiciu gęste i puszyste oraz niezbyt rzadkie. Następnie trzeba osobno ubić zimne mascarpone przez kilka minut, a później dodawać go stopniowo do masy żółtkowej i nadal ubijać na masę.

  • kakao-iStock-min (1)-min 2.

    Potem w pucharkach trzeba układać biszkopty zamoczone w kawie i amaretto. Następnie warstwę należy posypać kakao, na nie nakładać warstwę masy i znów biszkopty z kakao, ostatnią warstwą powinien być krem. Tiramisu w pucharkach jeszcze raz posypujemy kakao i wstawiamy do lodówki na dwie godziny. Tiramisu w pucharkach jest gotowe do podania.

Porady

Deser tiramisu z serkiem mascarpone w pucharkach to niezawodny deser, który ma wyrafinowany wygląd. Wyjątkowość okazji dobrze podkreślić poprzez wybranie dekoracyjnych szklanek, pucharków lub kieliszków. Ważne, aby były przezroczyste i w elegancki sposób eksponowały warstwy. Z pewnością fakt, że użyjemy ładnych, pękatych szklanek i podanie tiramisu w szklankach też spotka się z aprobatą gości przy stole.

Notka redakcyjna

Przepis na tiramisu w pucharkach jest niezwykle łatwy w przygotowaniu. Nie wymaga pieczenia i nawet początkujący domowi cukiernicy poradzą sobie z tiramisu w pucharku. Ponadto przepis na deser tiramisu w pucharkach jest idealny do wspólnego przygotowania z dziećmi. Wtedy w przepisie na tiramisu w pucharkach należy pominąć alkohol. Układanie kolejnych warstw będzie dla nich świetną zabawą takie tiramisu w pucharkach albo tiramisu w szklankach będzie przepyszne!

Dodaj do książki kucharskiej
Udostępnij Udostępnij

Komentarze

Podobne przepisy