Mazurek cytrusowy z migdałami

Mazurek cytrusowy z migdałami to następna wersja znanego wielkanocnego wypieku. Dzięki migdałom i pistacjom nabierze wyjątkowego charakteru. Mazurek cytrusowy z migdałami to proste ciasto na święta.

dodany przez: mojegotowanie facebook 200x200

mazurek kajmak

Czas przygotowania:
1godz. 30min.
Dla ilu osób:
dla 6 osób
Ocena:

(średnia 4.58 z 177 głosów)

Składniki:

  • ciasto: 280 g mąki tortowej
  • ciasto: 280 g mąki tortowej
  • szczypta soli
  • 2 jajka
  • 150 g masła, miękkiego
  • dolna warstwa: 200 g migdałów, zmielonych
  • 50 g całych migdałów, obranych ze skórki
  • 120 g cukru pudru
  • starta skórka z 1 cytryny
  • starta skórka z 1 pomarańczy
  • sok z 1 cytryny
  • górna warstwa: 50 g masła
  • 3 łyżki miodu
  • 50 g całych migdałów, obranych ze skóry
  • 20 g migdałów, obranych ze skóry, posiekanych
  • 20 g pistacji, posiekanych
  • łyżka kandyzowanej skórki pomarańczowej

Sposób przygotowania:

Mazurek cytrusowy z migdałami - jak zrobić?
Kroki przygotowania:

  • Na ciasto: do przesianej mąki dodajemy sól, jajka i masło. Zagniatamy ciasto, owijamy w folię i schładzamy przez 1 godz. w lodówce. Ponownie je zagniatamy i rozwałkowujemy na dwa okrągłe placki: o średnicach 20 i 24 cm. Większy placek wykładamy na spód tortownicy, podwijamy brzegi na wysokość 2 cm, po całości gęsto nakłuwamy widelcem.
  • Na dolną warstwę: wszystkie składniki nadzienia migdałowego dokładnie mieszamy i rozsmarowujemy na większym placku. Przykrywamy drugim plackiem. Także nakłuwamy ciasto widelcem.
  • Na górną warstwę: masło z miodem rozpuszczamy w mikrofalówce lub garnuszku na małym ogniu, dodajemy migdały, pistacje, kandyzowaną skórkę pomarańczową, delikatnie mieszamy i rozsmarowujemy na wierzchu ciasta. Pieczemy 20–25 min w temp. 200°C. Studzimy.
  • Przepis pochodzi z magazynu "Moje Gotowanie" nr 4/2018.

Porady

Zobacz także: sernik z czekoladą i toffi

 


Dodaj do książki kucharskiej
Udostępnij Udostępnij

Komentarze

Podobne przepisy