Kotlet devolay to sposób na przygotowanie kurczaka w inny sposób niż zwykłe kotlety z panierką. Dodatek masła i pietruszki sprawia, że devolay ma spore grono fanów. Najwięksi miłośnicy przepisów na to danie idą o krok dalej - dodają do składników ser żółty. I właśnie taki przepis na devolay polecam. Efekt jest przepyszny, a wykonanie całkiem proste.
Devolay / fot. istock
(średnia 4.19 z 215 głosów)
Kalorie: 260
Porady
Dobry devolay to przede wszystkim zasługa dobrze rozbitego mięsa. Porządny tłuczek do mięsa pomoże w tym etapie przygotowania dania - pamiętajmy jednak o dokładnym jego umyciu po zakończeniu gotowania. Dobrze rozbite, nafaszerowane i opanierowane kotlety devolay należy odpowiednio usmażyć - i tu liczy się dobrej jakości i odpowiednio dobrany tłuszcz do smażenia, ale nie mniej ważna będzie patelnia. Ten sprzęt w naszej kuchni powinien być wytrzymały i praktyczny.
Czy bardziej tradycyjny będzie devolay drobiowy czy devolay wieprzowy? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Część z osób potwierdzi, że jak devolay to tylko z piersi kurczaka, ale inna grupa fanów tego mięsnego klasyku bierze pod uwagę kotlety devolay z wieprzowiny. W obu przypadkach należy zadbać o dobrą jakość mięsa - powinno być sprężyste i mieć ładny kolor. Wszelkie symptomy dziwnego zapachu powinny wzbudzić naszą czujność, czy mięso jest świeże. Jeśli decydujemy się przygotować wersję devolaya z serem żółtym - również zwróćmy uwagę na skład tego produktu - nie ma nic gorszego niż kiepskiej jakości nabiał dodany do dobrego kotleta. Ostatnia kwestia to tłuszcz do smażenia - uniwersalny wybór to olej słonecznikowy, ale jeśli chcemy dobry kotlet devolay z kurczaka to lepiej postawić na masło klarowane, a w przypadku wieprzowego devolaya - na smalec.
Komentarze