Ziołowy Zakątek – smaczne miejsce na Podlasiu

Ziołowy Zakątek położony jest wśród zielonych pól w Korycinach w powiecie siemiatyckim . Miejsce oferuje szereg atrakcji dla młodszych i starszych odkrywców. Sielski klimat możemy poczuć już od wjazdu do osady – zabudowa charakterystyczna dla architektury Podlasia, wszechobecne zwierzęta z  Podlaskiego Gospodarstwa Naturalnego i zapachy ziół, które zapraszając do Ogrodu Botanicznego. Idąc wśród krzewów zagajników (kwitnących w zależności od pory roku i sezonu) trafimy do karczmy, a tam przy drewnianej ławie spoczniemy na dłużej niż szybki obiad. Bo w Ziołowym Zakątku karmią tak, że możemy wgryźć się w najsmaczniejsze dania na Podlasiu.

Ziołowy Zakątek – kuchnia Podlasia na talerzu

W Ziołowym Zakątku możemy stołować się w Karczmie lub odwiedzić Swojskie jadło w Stodole. Doskonały rosół lub sezonowa pokrzywowa z jajkiem to propozycja na wstęp. Później do wyboru mamy dania mięsne dla nie-wegetarian i szereg ziemniaczanych pyszności dla osób, które mięsa nie jedzą. Kiszka ziemniaczana, babka ziemniaczana i rewelacyjne pierogi ruskie z dodatkiem czosnku niedźwiedziego. Mało? Wystarczy poprosić o ciasto, które aktualnie jest w ofercie. Domowe wypieki z dodatkiem naparu ziołowego lub herbatki owocowej będą pysznym zwieńczeniem posiłku. Dla ochłody kompot lub lody. W sezonie letnim warto na uwagę zasługuje też Domek Różany, gdzie odbywa się degustacja wody różanej i lodów z róży. Jeszcze więcej pyszności czeka na gości, którzy nocują w Ziołowym Zakątku. Śniadanie o poranku w Karczmie to „szwedzki stół” pełen podlaskich przysmaków z widocznym ziołowym akcentem. Sery korycińskie, pasty kanapkowe, jajka faszerowane, racuchy, naleśniki z serem, kaszanka, domowy pasztet to tylko część z propozycji. Do tego chrupiące, świeże pieczywo i dzień na Podlasiu zaczyna się tak, jak na sielankę przystało.

Ziołowy Zakątek – Podlaski Ogród Botaniczny i Zielarnia

Żywa tradycja zielarstwa i tajniki ziołolecznictwa sprawiają, że w Ziołowym Zakątku czas płynie zgodnie z naturalnym stanem roślin. Cykle pór roku wyznaczają trasę zwiedzania Podlaskiego Ogrodu Botanicznego, ale pomocne będą ścieżki edukacyjne. Niezależnie od miesiąca możemy zapoznać się z sekretami ziołowych mieszanek na różne dolegliwości – a wszystko to na zajęciach, które właściciele przygotowują dla zwiedzających i gości. Ciekawe warsztaty odbywają się też pracowni ceramicznej – własnoręcznie można wykonać naczynie na kole garncarskim. Dla jeszcze pełniejszego relaksu można wybrać się na kąpiele ziołowe, a w sezonie nad basen niczym w egzotycznym kurorcie. Zanim pożegnacie się z Ziołowym Zakątkiem, zawędrujcie do sklepu z ziołami i sklepiku z warzywami oraz rękodziełem – pamiątki z tego miejsca warto zabrać do domu.

 

Post udostępniony przez @ziolowyzakatek Cze 17, 2018 o 12:32 PDT