Restauracja Gaumarjos specjalizuje się w specjałach kuchni gruzińskiej. Restauracja znajduje się na warszawskim Ursynowie. Właściciele lokalu podkreślają, że jest to rodzinne miejsce i skierowane do rodzin. W Kuchennych Rewolucjach restauracja Gaumarjos znalazła się w 13 odcinku 6 sezonu. Właściciele restauracji -Liana i David Gamtsemlidze-ukończyli szkoły artystyczne. Ich kreatywność widać w lokalu, który jest barwny i przyjazny. A wystrój współgra z ich twórczą osobowością.

Kuchenne Rewolucje otworzyły ich do poczynienia nowych kroków i dodały im odwagi do działania. Dziś radośnie patrzą w przyszłość i poszerzają wiedzę Polaków na temat gruzińskich tradycji.
Zapytaliśmy panią Lianę Gamtsemlidze, jak Kuchenne Rewolucje zmieniły ich restauracyjne życie:


Szkoda, że w rozmowie nie widać jak zmieniło. To byłoby naprawdę spektakularne widowisko. Kuchenne Rewolucje to nie tylko rewolucja restauracji. To także zmiana całego naszego życia prywatnego. Dostosowałam się do tego, co Magda Gessler mi zasugerowała i ilość stałych gości, która nas odwiedza już ósmy rok pozwoliła, aby zmienić się wizualnie. Na dodatek przybywa nam coraz to nowych klientów. A na wyjątkowy wizerunek też trzeba było mieć parę groszy. Dlatego uważam, że była to naprawdę wyjątkowa rewolucja. Zarówno kulinarna, jak i prywatna.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Gaumarjos (@restauracja_gaumarjos) Kwi 22, 2020 o 6:17 PDT


Restauracje po Kuchennych Rewolucjach – kuchnia gruzińska


Następnie zaciekawiło nas, które flagowe danie Kuchennych Rewolucji wciąż cieszy się popularnością. Jak widzieliśmy w programie, kuchnia gruzińska obfituje w świetnie przyprawione dania mięsne oraz pachnie ziołami. Mięsa dekorowane są ziarenkami owoców granatu. Do dań mięsnych podaje się również aromatyczne sosy. Prym wiedzie adżika, czyli aromatyczna pasta z papryki i z dodatkiem orzechów włoskich. Świetną przekąską okazuje się chaczapuri. Nie można zapomnieć, że kuchnia gruzińska korzysta z wina. Posiłek w gronie rodziny i przyjaciół ma być przepełniony radością. Wtedy też wznosi się oryginalne toasty, które Gruzini mają dopracowane do perfekcji. Goście wracają do restauracji Gaumarjos także ze względu na przytulność i swojskość. Kuchnia gruzińska może się wydawać odrobinę egzotyczna. Jednak zarazem można dopatrzyć się w niej sporej ilości domowego ciepła. Pani Liana zdradziła nam, co najczęściej zamawiają goście Gaumarjos:


W pierwszej kolejności to są pierożki chinkali. Choć Magda upodobniła go do cycuszka i goście często z tego żartują (śmiech). Gdy do nas przychodzą, to zamawiają je akurat w ten sposób. Oczywiście nie zabrakło duszonej jagnięciny, jagnięciny z grilla oraz chaczapuri. Z pewnością to są nasze flagowe dania.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Gaumarjos (@restauracja_gaumarjos) Kwi 3, 2020 o 1:34 PDT


Restauracje po Kuchennych Rewolucjach – wspomnienia


Restauracje po Kuchennych Rewolucjach to lokale dobrze prosperujące, jeżeli wdrożą porady Magdy Gessler. Po wielu odcinkach widzimy, że czasem przychodzi to z trudem. Świętując 10 – lecie Kuchennych Rewolucji mogliśmy zobaczyć na własne oczy, jak wiele osób jest wdzięcznych za pomoc. Dla wielu restauratorów pani Magda Gessler stała się bliską znajomą, mentorką i wzorem do naśladowania. Chcieliśmy się dowiedzieć, jakie wspomnienia zostały zachowane po Kuchennych Rewolucjach. Wtedy pani Liana Gamtsemlidze odpowiada:

To był najpiękniejszy moment mojego życia. To są takie rewolucje, kiedy człowiek zaczyna nowe życie. Po dłuższym pobycie – jednak na obczyźnie, bo Polska to moja wybrana ojczyzna-dla nas i po tylu latach początkowo ciężkiej emigracji wszystko zaczęło iść w dobrym kierunku. Wszystko zaczęło się 29 listopada 2012 roku. Nigdy nie zapomnę tej daty.


Restauracje po rewolucji Magdy Gessler to nietuzinkowe miejsca na kulinarnej mapie Polski. To, co łączy wszystkie miejsca, to otwartość na gości i życzliwość właścicieli. Dla miłośników kuchni gruzińskiej wizyta w Gaumarjos to pozycja obowiązkowa. Choć trzeba być przygotowanym, że raz przekraczając próg lokalu, będzie się do niego często wracać.

Zobacz:  Kuchnia egzotyczna - przepisy i charakterystyka