Lublin to miasto łączące tradycje polskie, żydowskie i ukraińskie. Lublin warto poznać również od strony kulinarnej. W wielu miejscach można odnaleźć prawdziwe regionalne perełki np.: cebularz lubelski albo forszmak lubelski. Jednak, gdy chcecie jedynie odpocząć w czasie spaceru albo spotkać się ze znajomymi, to lubelskie kawiarnie będą idealnym miejscem spotkań. Oto subiektywny wybór 5 lubelskich kawiarni.

Kawiarnie w Lublinie – Trybunalska City Pub (ul. Rynek 4)

Restauracja Trybunalska znajduje się na Starym Mieście w Lublinie. Jej nazwa związana jest z ulokowaniem naprzeciwko Trybunału Koronnego. Wieść niesie, że właśnie w Trybunalskiej rozpoczęto serwowanie alternatywnych metod parzenia kawy. Warto tam się przejść z grupą znajomych albo zaprosić kogoś bliskiemu sercu na randkę. Poza napiciem się świetnej kawy można zjeść śniadanie, sycący lunch albo skorzystać z szerokiej oferty deserów. Ich serniki były obłędne!

Kawiarnie w Lublinie – Heca Cafe (ul. Hipoteczna 5)

Jeżeli wolicie w kawiarni poczuć się jak w domu, wśród dobrych znajomych to koniecznie wybierzcie się do kawiarni Heca na ulicy Hipotecznej. W lokalu panuje niezwykle przyjazna i przytulna atmosfera. Na ścianach i kubkach są promowane rysunki lokalnych artystów (co miesiąc się zmieniają) oraz można kupić wypatrzoną książkę. Do lokalu można wchodzić ze zwierzętami, które zawsze dostają świeżą wodę do picia. W Hecy do kawy można zamówić wegańskie słodkości. Lubiącym orzeźwiające napoje polecam tonik espresso. W Hecy można też kupić i wypróbować kawy z ziaren z lokalnej palarni. Zajrzyjcie koniecznie!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @cafe_heca Maj 13, 2020 o 5:59 PDT

Kawiarnie w Lublinie – Cafe Velo (ul. Chopina 9/7)

Cafe Velo to lokal we francuskim stylu. Kanapy w czarno- białą pepitkę i na ścianach w kolorze błękitu znajdują się plakaty z rowerami, które nadają kawiarni sznytu. Specjalnością lokalu są ciasta, w szczególności tarty. Jednak bezy, serniki i ciasta czekoladowe są równie wyśmienite. Można także do filiżanki kawy zamówić śniadanie np.: pankejki z sosem malinowym i mascarpone. To idealne miejsce na spotkanie ze znajomymi.

Kawiarnie w Lublinie – Nie wylej (ul. Żwirki i Wigury 4)

Kawiarnia Nie wylej to jedno z nowszych miejsc na mapie Lublina. Lokal powstał w zeszłym roku. Od początku hołduje zasadzie niemarnowania i promuje ekologiczne rozwiązania. Stąd można na przykład dostać u nich słomki ze słomy. Ponadto można zamówić wegańskie śniadanie, napić się kawy parzonej alternatywnie (chemex, aeropress, drip) albo lemoniady ze świeżo wyciskanym sokiem. Warto obserwować to miejsce, bo co chwilę zaskakują w duchu zero waste!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nie Wylej (@niewylej) Lip 13, 2020 o 3:29 PDT

Kawiarnie w Lublinie – ParZona Cafe (ul. Krakowskie Przedmieście 51)

Kawiarnia ParZona zasłynęła nie tylko z dobrej kawy i świetnie zaprojektowanego wnętrza. Największym zaskoczeniem bistro jest deser o nazwie freakshake. Ten deser posiada w sobie wszystko, co jest słodkie. Od pączków, przez makaroniki, polewę czekoladową, aż po słodki koktajl mleczny. Jednak jeżeli nie jesteście tak odważni, to możecie zamówić jedno z ciast dnia albo koktajl owocowy na bogato. Warto wspomnieć, że śniadania serwują cały dzień. A także zjecie u nich pożywne lunche np.: pizzę, sałatki lub burgery. Z pewnością wyjdziecie od nich zadowoleni.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ParZona (@parzona) Sie 18, 2020 o 3:42 PDT