Koktajle odchudzające – najważniejsze składniki

Warzywa i owoce to przede wszystkim porcja niezbędnych witamin i mikroelementów – postawmy na produkty ze sprawdzonych upraw, a przed zmiksowaniem dobrze je umyjmy. Aby zachować niskokaloryczność koktajli odchudzających, postawmy na większą ilość warzyw. Owoce powinny być tylko słodkim dodatkiem. Kolejny ważny element to białko – znajduje się zarówno w nabiale np. jogurcie czy kefirze, jak i orzechach, ziarnach i napojach roślinnych. Komponując składniki, warto pamiętać również o porcji błonnika, który pozytywnie wpływa na jelita, ułatwiając usuwanie złogów i przyśpieszając przemianę materii. Błonnik znajdziemy m.in. w otrębach żytnich, które sprawdzą się w przepisie na koktajl "fit" dla osób dbających o sylwetkę.

Koktajle odchudzające - postaw na naturalny słodzik 

Na dietach odchudzających biały cukier często zastępuje się zdrowszymi zamiennikami. Jednak syrop klonowy, miód czy daktyle to dodatkowe kalorie, których nie potrzebujemy w koktajlach. Koktajle odchudzające wystarczającą dawkę słodyczy uzyskają dzięki owocom. Te najsłodsze, czyli banany, możemy wykorzystać robiąc np. koktajl miętowo-bananowy. Słodycz zapewnią także nektarynki, winogrona czy brzoskwinie.

Okazjonalnie można postawić np. na dodatek polskiego słodziku. Koktajl miodowo-truskawkowy jest orzeźwiający i słodki, ale nie za bardzo. Wszystko za sprawą dodatku miodu, który podkręci słodycz owoców, ale nie zdominuje całości. Koktajle odchudzające to nie tylko modny sposób na bycie fit, ale także szybkie i proste rozwiązanie, jeśli nie mamy pomysłu na lekkie drugie śniadanie czy przekąskę.

Sprawdź też: 6 koktajli spalających tłuszcz