Blok czekoladowy to deser, który większość z nas pamięta ze swojego dzieciństwa. Mleko, kakao i bakalie to idealne połączenie, które zachwyca od lat. Ten kultowy specjał będzie smakował jeszcze lepiej, jeśli zrobicie go z przepisu Ewy Wachowicz. Dodaje ona 1 składnik, dzięki któremu przysmak nabiera niepowtarzalnego aromatu. Będzie to też miła odmiana na świątecznym stole – z powodzeniem ten rarytas zastąpi tradycyjne ciasta, które podajemy co roku, takie jak szarlotka, makowiec, czy sernik.

Blok czekoladowy z 1 szczególnym dodatkiem

Blok czekoladowy nie jest najlżejszym deserem, ponieważ zawiera masło oraz pełnotłuste mleko, jednak od czasu do czasu można sobie pozwolić na takie "drobne grzeszki".

Ten szybki i pyszny przysmak z czasów PRL będzie smakował jeszcze lepiej, gdy dodacie do niego kandyzowaną skórkę pomarańczy. Jest to składnik, który wyjątkowo kojarzy się z odświętnymi wypiekami, a dzięki niemu pomarańczowy aromat wypełnia cały dom. Świetnie sprawdzi się również jako dekoracja domowych deserów.

Kandyzowaną skórkę możecie kupić w sklepie, ale dużo smaczniejsza będzie ta przygotowana własnoręcznie. Tutaj znajdziecie przepis na kandyzowaną skórkę pomarańczową -> Trwa sezon na cytrusy, więc warto kupić kilka dorodnych okazów pomarańczy i zrobić zapas. Przyda się nie tylko do bloku czekoladowego, ale ozdobi lukier na babce wielkanocnej i wzbogaci smak keksu.

Podstawowy przepis na blok czekoladowy znajdziecie tutaj ->>