Wegańskie chai masala z mlekiem migdałowym

Chai masala to słodki rozgrzewający napój na bazie herbaty i mleka z przyprawami korzennymi. Chai masala to przysmak popularny w Indiach. Znany jest z właściwości polepszających humor. Ważne są użyte mieszanki przypraw. Gotowe mieszanki do chai masala można kupić w sklepach orientalnych. Warto jednak pokusić się o własną kompozycję przypraw. Jeżeli nie mamy zbyt wiele czasu możemy też dodać do herbaty mieszanki przypraw korzennych. Wówczas będziemy mieć pewność, że proporcje intensywnych aromatów nam posmakują. Wypróbujcie chai masala nie tylko na śniadanie.

dodany przez: marlenas

napoje

Czas przygotowania:
10min.
Dla ilu osób:
dla 1 osoby
Poziom trudności: łatwy
Ocena:

(średnia 4.47 z 165 głosów)

Wegańskie chai masala z mlekiem migdałowym - jak zrobić?
Kroki przygotowania:

  • galka-muszkatolowa-iStock- 1.

    Chai masala - przepis:
    Do gotujących się 200 ml wody dodajemy liście czarnej herbaty. Następnie dosypujemy cukier. Dodajemy wszystkie przyprawy. Mieszamy i gotujemy przez dwie minuty. Następnie dodajemy mleko i gotujemy jeszcze przez 2 minuty. Chai masala przelewamy przez sitko i nalewamy do filiżanki.

Porady

Zobacz też: tort wegański czekoladowo-orzechowy

Aby przygotować czarną herbatę potrzebną do wegańskiego chai masala z mlekiem migdałowym można sięgnąć po specjalne czajniczki, które długo utrzymują ciepło. Specjalne zestawy do zaparzania herbaty często posiadają koszyczek na fusy herbaciane oraz podgrzewacz, który pomoże utrzymać temperaturę. Aby zrobić chai masala w prostszej wersji można użyć metalowych zaparzaczy, które będą utrzymywać liście czarnej herbaty w jednym miejscu i ułatwią dodanie przypraw. 

Notka redakcyjna

Chai masala - dobrej jakości składniki

Do przygotowania chai masala warto użyć dobrej jakości czarnej herbaty. Dzięki temu napar będzie miał głęboki, ale nie gorzki smak. Warto też eksperymentować z rodzajami mleka dodawanymi do chai masala. Polecane przez nas mleko migdałowe doskonale komponuje się z przyprawami korzennymi. Doskonale zda egzamin także mleko orzechowe, mleko kokosowe lub inne odpowiednio tłuste.

Chai masala - sposób podania

Chai masala podajemy w filiżankach lub glinianych czarkach na gorąco. Aby utrzymać temperaturę odcedzonej z fusów herbaty warto korzystać z czajnika z podgrzewaczem. Mleko roślinne w połączeniu z herbatą może nieco przypominać zważone mleko krowie. Nie oznacza to jednak, że nasze roślinne mleko jest zepsute. Po prostu taka jest jego specyfika.

 

Dodaj do książki kucharskiej
Udostępnij Udostępnij

Komentarze

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Podobne przepisy