Sałatka na zimę – czerwona kapusta z borówkami do słoików

Wielofunkcyjna maszynka do mielenia Bosh CompactPower ułatwi przygotowywanie jesiennych przetworów.

dodany przez: Promocja

Sałatki

Czas przygotowania:
20min.
Dla ilu osób:
dla 2 osób
Poziom trudności: Łatwy
Ocena:

(średnia 4.47 z 148 głosów)


Składniki:

  • 1 średniej wielkości główka czerwonej kapusty (ok. 1 kg wagi)
  • 100 g borówki amerykańskiej
  • 1 płaska łyżka soli

Kuchnia:

Sposób przygotowania:

Sposób podania:

Posiłek:

Kroki przygotowania:

  • 1. Do przygotowania sałatki na zimę z czerwonej kapusty z borówkami przyda się wielofunkcyjna maszynka do mielenia Bosch CompactPower. Kompaktowe urządzenie z kilkoma nakładkami do mielenia, szatkowania czy przecierania produktów to sprytne rozwiązanie dla osób, które lubią różnego rodzaju przepisy w kuchni. Na przetwory idealna będzie szatkownica.
  • 2. Z kapusty usuwamy wierzchnie, zwiędłe liście. Kroimy na ćwiartki, a następnie za pomocą maszynki szatkujemy do większej miski.
  • 3. Wygodny popychacz i wysokiej jakości ostrza pozwalają w łatwy sposób uzyskać odpowiedni efekt posiekanej kapusty. Sprawnie, szybko, bez kombinowania. Kapustę zasypujemy solą, mieszamy i odstawiamy na 10 minut.
  • 4. Po tym czasie dodajemy borówki, mieszamy i przekładamy do wyparzonych słoików. Szczelnie zakręcamy i odstawiamy w ciepłe miejsce na podstawce. Po ok. 3 dniach zlewamy powstały sok i ponownie zakręcamy. Sałatka z czerwonej kapusty i borówek po tygodniu jest już pyszna! Sprawdzi się idealnie jako surówka do drugiego dania, ale też jako dodatek do domowych, wytrawnych bowli.

Porady

Sałatka na zimę to jeden z przetworów babci, który obowiązkowo musi znaleźć się w spiżarni. I przepisów na nią jest całkiem sporo! Ogórki, biała kapusta, kabaczki czy czerwona kapusta – to tylko część z produktów do poszatkowania  i zamknięcia w słoiki. Na ten sezon polecamy szczególnie czerwoną kapustę z borówkami – smakuje tak doskonale, że najlepiej zrobić większy zapas. A ułatwi to wielofunkcyjna maszynka do mielenia Bosch CompactPower. Odpowiednia nakładka do szatkownicy zdecydowanie przyśpieszy domową produkcję przetworów. 

 

Dodaj do książki kucharskiej
Udostępnij Udostępnij

Komentarze

Podobne przepisy