Własnoręcznie ozdobione pisanki wyglądają zawsze najładniej. Bo nie sztuka jest kupić gotowe naklejki, czy barwniki. Cała radość to wymyślanie pomysłów na kolorowanie jajek, a potem ich realizacja. Dziś pokażemy wam metodę, która nie wymaga żadnych zdolności plastycznych, ani kosztownych dodatków. Poradzą sobie z tym nawet dzieci. Zobaczcie, o czym mowa.

Kolorowanie jajek ryżem

Jeśli szukacie domowych pomysłów na ozdabianie jajek na Wielkanoc, ta metoda spodoba Wam się na pewno. Nie potrzeba do tego żadnych specjalistycznych narzędzi, czy zdolności artystycznych. Tylko ryż, barwniki spożywcze, jajka i woreczek. Najlepiej jeśli uda Wam się kupić jajka całkowicie białe, wtedy kolor będzie najbardziej widoczny. Ale lekko kremowe też będą się pięknie prezentować. Zobaczcie jak się do tego zabrać.

Przygotujcie:

  • białe lub bardzo jasne jajka ugotowane na twardo
  • ryż
  • barwniki spożywczy w różnych kolorach
  • woreczek foliowy

Jajka ugotujcie na twardo i pozostawcie do przestygnięcia. Przygotujcie ryż. Nie ważne czy będzie to ryż biały, czy naturalny. Możecie wykorzystać nawet ryż przeterminowany. Do worka foliowego wsypcie spora ilość ryżu. Następnie dodajcie barwnik spożywczy i wymieszajcie do czasu, aż cały ryż pokryje się kolorem. Możecie kupić 2-3 podstawowe kolory i eksperymentować mieszając je. Jeśli połączycie żółty z niebieskim, dostaniecie zielony. A jeśli żółty z czerwonym, wyjdzie pomarańczowy. Możecie tez wykorzystać naturalne barwniki z roślin. Sok z buraka, z liści szpinaku, czy kurkuma dadzą podobny efekt.

Teraz wystarczy włożyć do zabarwionego ryżu ugotowane jajko, zakręcić worek, by nic się nie wysypało i przez chwilę mieszać ryż w ten sposób, by "pomalował" jajko w drobny wzorek. Jajko wyjmijcie z worka i połóżcie na papierowym ręczniku, by barwnik wysechł.

Zobaczcie na filmiku z instagrama autorstwa @menawox, jakie to proste:

Źródło: Instagram/@menawox