Kto powiedział, że parzenie kapusty na gołąbki musi trwać długo? Wystarczy skorzystać ze sprytnego triku, a listki będą gotowe 2x szybciej i bez bałaganu w kuchni. Nie musicie wyciągać nawet garnka, za to przyda się foliowy woreczek. Zobaczcie, na czym polega ta metoda i koniecznie wypróbujcie ją w swoich kuchniach. 

Jak zrobić gołąbki szybciej?

Zanim przejdziemy do patentu na szybkie parzenie kapusty, poznajmy też kilka innych sposobów, które przyspieszają i upraszczają tradycyjny przepis na domowe gołąbki. Po pierwsze, zamiast gotować ryż do gołąbków, możecie wybrać kuskus, który wystarczy tylko wrzątkiem i odstawić pod przykryciem na kilka minut. W ten sposób przyspieszycie całe przygotowania o dobry kwadrans.

Po drugie, mało kto wie, że farsz na gołąbki można zrobić nie tylko z surowego, ale i gotowanego mięsa. Jeśli więc macie resztki z gotowania rosołu, świetnie sprawdzą się na farsz do zawinięcia w kapustę. Tak przygotowane kapuściane przysmaki będą nie tylko pyszne, ale i przy okazji znacznie mniej czasochłonne, jeśli chodzi o późniejsze gotowanie bądź pieczenie.

Jak łatwo sparzyć kapustę do gołąbków?

Aby sparzyć kapustę na gołąbki znacznie szybciej i łatwiej, wystarczy tylko naciąć główkę od góry na kształt X, a następnie włożyć ją do woreczka strunowego i zalać 1,5 l wrzącej wody. Teraz musimy już tylko mocno zamknąć woreczek i odstawić go na około 20 minut. Po po upływie tego czasu otwieramy torebeczkę i ostrożnie zlewamy wodę, a kapuściane liście będą z łatwością same odchodziły od głąba i łatwo będzie je zawijać.

Wszystko to dzięki nacięciu, przez które gorąca woda szybciej wnika we wszystkie warstwy liści, a dodatkowe zamknięcie całej główki w plastikowej folii pozwala sparzyć warzywo jeszcze szybciej. Jeśli nie macie woreczków strunowych, możecie w podobny sposób wykorzystać rękaw do pieczenia