Kamikadze shot

Kamikadze shot to niekwestionowany król wszelkich imprez. Jego idealnie zbalansowany, słodko-kwaśny smak przypadnie do gustu nawet tym, którzy na nie przepadają za smakiem klasycznych koktajli. Charakterystyczny błękitny kolor drink zyskuje dzięki dodatkowi syropu blue curacao. Świetnie sprawdzi się zarówno podczas wyjść do klubu, jak i na domowych imprezach.

dodany przez: mojegotowanie facebook 200x200

napoje alkohole drink

Czas przygotowania:
10min.
Dla ilu osób:
dla 2 osób
Poziom trudności: łatwy
Ocena:

(średnia 4.41 z 194 głosów)

Sposób przygotowania:

  • na zimno

Sposób podania:

  • na zimno

Kamikadze shot - jak zrobić?
Kroki przygotowania:

  • 1.

    Przygotowanie shotów kamikaze: Do schłodzonego shakera wlewamy wódkę, syrop blue curacao, sok z cytryny oraz kostki lodu. Energicznie potrząsamy całością. Przelewamy do kieliszków przy pomocy sitka, tak by kostki lodu nie wpadły do środka.

Porady

  • Z przepisu wychodzi około 8 shotów kamikadze. Tradycyjnie serwuje się je w porcjach po 4 kieliszki, które powinno się wypić na raz.
  • Kamikadze drink można też podać w wysokiej szklance typ highball, wypełnionej kostkami lodu. Wtedy z przepisu można zrobić 1-2 drinki.
  • Shoty z blue curacao można efektowanie udekorować. Wystarczy, przed rozlaniem drinka, zwilżyć rant kieliszków przy pomocy cytryny. Następnie należy wysypać kwasek cytrynowy na mały talerzyk i przetoczyć po nim zmoczone brzegi. Dzięki temu shoty nie tylko będą się lepiej prezentować, ale i zyskają więcej przyjemnego, kwaśnego posmaku.
  • Jeśli nie posiadacie shakera, możecie przygotować drinka przy pomocy dwóch wysokich szklanek. Wówczas należy do jednej z nich wlać wszystkie składniki, a drugą obrócić do góry dnem i przykryć nią pierwszą szklankę. Do wymieszania shotów z wódką można też użyć szczelnego, szklanego słoika.

Notka redakcyjna

Rodzaje drinków kamikaze - przepisy

Choć ‘kamikadze’ kojarzy się głównie z rządkiem charakterystycznych, błękitnych shotów, to można spotkać je również w innych wersjach. Rozmaite przepisy na kamikaze łączy ze sobą ta sama proporcja użytych składników – zawsze 1:1.  Najczęściej, oprócz niebieskich kamikadze można spotkać je w wersji zielonej (na bazie syropu miętowego), żółtej (z likierem cytrynowym) i czerwonej (z dodatkiem wódki arbuzowej). Niezależnie od używanych składników, ten rodzaj shotów zawsze przygotowujemy w ten sam sposób.

Kamikaze shot - ile ma procent?

Kamikadze z wódką nie należy do słabych drinków. Przygotowuje się je na bazie czystej wódki oraz likieru z gorzkich pomarańczy. Procentowa zawartość alkoholu w jednym shocie wynosi około 30%. Choć smak drinka jest słodko-kwaśny, a wlany do niego alkohol jest niemalże niewyczuwalny, ze względu na wysoką zawartość procentów, należy odpowiedzialnie kontrolować ilość wypijanych kieliszków. 

Dodaj do książki kucharskiej
Udostępnij Udostępnij

Komentarze

Podobne przepisy