Drink wściekły pies

Drink wściekły pies to właściwie shot, który trafia w gust wielbicieli mocnych trunków. Jest popularny na całym świecie, a jego wykonanie nie powinno sprawiać trudności nawet początkującym amatorom sztuki barmańskiej.

dodany przez: mojegotowanie facebook 200x200

alkohole drink

Czas przygotowania:
5min.
Dla ilu osób:
dla 1 osoby
Poziom trudności: łatwy
Ocena:

(średnia 4.44 z 202 głosów)

Sposób przygotowania:

 • na zimno

Sposób podania:

 • na zimno

Drink wściekły pies - jak zrobić?
Kroki przygotowania:

 • sok 1.

  Drink - przygotowanie: Do zimnego kieliszka należy wlać wódkę. Następnie po brzegu kieliszka trzeba powoli wlać sok. Wódka i sok powinny ułożyć się warstwowo.
   

 • Drink wściekły pies 2.

  Wściekły pies - przepis: Na koniec należy dolać kilka kropel tabasco (około 6 kropel). Drink wściekły pies jest gotowy do podania!
   

Porady

Drink z tabasco

Drink wściekły pies w swojej podstawowej wersji składa się z wódki, soku malinowego i sosu tabasco. Sok malinowy może być zamieniony na sok z czarnej porzeczki - wówczas shot będzie miał ciemniejszy kolor. Ważne, by zachować odpowiednie proporcje i nie przesadzić z ostrym sosem. Wściekły pies powinien składać się w 1/3 z soku malinowego, 2/3 z wódki i trzech kropli tabasco. Sok malinowy jest używany do złagodzenia smaku wódki i tabasco. 

Drink wściekły pies - wskazówki

Przed zaserwowaniem drinka najlepiej włożyć kieliszki do zamrażalki. Wódka również powinna być odpowiednio schłodzona. Drink wściekły pies nie należy do tych, którymi można się długo delektować i powoli pić. Po wlaniu wszystkiego do kieliszka nie można mieszać składników. Składniki wściekłego psa mają ułożyć się warstwowo. Ten shot pijemy na raz - dopiero wtedy wszystkie składniki mieszają się ze sobą. Z drinkiem można oczywiście eksperymentować, zastępując syrop malinowy miętowym lub blue curacao.

Drink wściekły pies wbrew pozorom nie jest przeznaczony wyłącznie dla wielbicieli ostrych smaków. Niewielka ilość tabasco jest skutecznie łagodzona sokiem malinowym. Jest bardzo prosty w przygotowaniu i świetnie wygląda. Można zaserwować go podczas domowych spotkań ze znajomymi. Goście z pewnością będą pod wrażeniem!
 

Notka redakcyjna

Historia drinka wściekły pies

Drink wściekły pies ku zdziwieniu wielu jego wielbicieli pochodzi z Polski, a dokładnie z Pomorza Zachodniego. Część źródeł za miejsce jego powstania podaje Świnoujście, a część - Szczecin. Nazwa drinka zainspirowana jest filmem Quentina Tarantino, którego fanem miał być twórca napoju. Obecnie shot ten jest serwowany w różnych barach na całym świecie. Drink wściekły pies nieco przypomina swoim wyglądem flagę Polski, poprzez gęsty syrop malinowy, który opada na dno, tworząc warstwową kompozycję.

Dodaj do książki kucharskiej
Udostępnij Udostępnij

Komentarze

Podobne przepisy