Jeśli szukacie naturalnego i uniwersalnego rozwiązania na powyższe problemy, mamy dobra wiadomość. Tania i ogólnie powszechna przyprawa z kuchennej szafki rozprawi się z intruzami i zasili rośliny na tyle dobrze, ze będą rosły w oczach.

Przyprawą, o której mówimy jest.... cynamon. Tak, ten dodatek do wypieków sprawdzi się doskonale w ogrodzie.

Zastosowanie cynamonu w ogrodzie

Cynamon, oprócz tego, ze doskonale smakuje, dodatkowo ma bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm. O jego właściwościach przeczytacie więcej tutaj:

Jednak mało kto wie, że można go z powodzeniem wykorzystać w ogrodzie i to na wiele problemów. Wynika to z bogatego składu tej przyprawy. Stanowi bardzo dobre źródło żelaza, wapnia, manganu, fosforu oraz potasu.  Dodatkowo w jego skąłdzie znajduje się aldehyd cynamonowy, hydrocynamonowy oraz benzoesowy, a także eugenol, terpeny, garbniki czy kuminol.

Cynamon na walkę ze szkodnikami

Jeśli zauważycie w ogrodzie mrówki i chcecie się ich pozbyć, ale bez krzywdy dla tych pracowitych owadów, posypcie ścieżki i miejsca, gdzie się pojawią właśnie cynamonem. Zapach przyprawy skutecznie odstraszy insekty. Można też obsypać nim rośliny. Mocny zapach cynamonu odstrasza także komary.

Cynamon pozbędzie się pleśni i grzybów

Cynamon wykazuje się właściwościami przeciwgrzybicznymi. Wykorzystajcie jego moc i posypcie miejsca w ogródku, w których pojawia się pleśń i grzyby. Szybko pozbędziecie się problemu a rośliny zaczną lepiej rosnąć. Jeśli nie do końca pozbędziecie się pleśni za pierwszym razem, warto powtórzyć tą czynność kilkakrotnie. Można też wymieszać cynamon z wierzchnią warstwą gleby, to sprawi że zabieg będzie skuteczniejszy.

Cynamon na obfite kwitnienie kwiatów

Jeśli pąki kwiatów nie chcą się rozwinąć, posypcie je cynamonem. Dzięki temu ochronicie je przed chorobami i szkodnikami, a kwiaty szybko otworzą się i pięknie zakwitną.

Cynamon zregeneruje uszkodzone rośliny

Podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych roślin, czasami zostają uszkodzone łodyżki, albo ich liście. Wystarczy posypać uszkodzone miejsca cynamonem, by szybciej się zagoiły, a jednocześnie zostaną zabezpieczone przed dostaniem się grzybów lub innych patogenów do rośliny.

Można też użyć cynamon do roślin pokojowych

Wystarczy ziemie wymieszać z niewielka ilością przyprawy, by rośliny uchronić przed chorobami, pleśnią czy szkodnikami.

Jak widać cynamon to przyprawa, której zastosowanie nie kończy się w kuchni. Warto o tym pamiętać i kilka torebek zabrać do ogródka.