Tradycyjnie shoty podawane są w kieliszkach do wódki i wypijane na jeden raz. Są popularne na imprezach klubowych i domówkach. Które z nich cieszą się największym zainteresowaniem? Sprawdź poniższe shoty - przepisy na 10 najpopularniejszych szotów.

Shoty - te 3 najpopularniejsze smakują wszystkim

Shot alkoholowy Kamikadze

Przepisy na shoty cieszące się największym zainteresowaniem nie mogą obyć się bez Kamikadze. W podstawowej wersji przygotowuje się go na bazie wódki, Blue Curacao i soku cytrynowego w równych częściach. Składniki miesza się w shakerze. Oprócz podstawowego, Blue Kamikadze istnieją także wersje kolorystyczne, m.in. zielona, żółta, czerwona, które otrzymuje się zastępując Blue Curacao kolorową wódką lub likierem.

Shot alkoholowy Wściekły pies

Kolejnym klasykiem jest Wściekły Pies. Do kieliszka należy najpierw wlać 10 ml syropu malinowego, a następnie 40 ml wódki, odrobię sosu tabasco oraz szczyptę pieprzu. Także i w tym przypadku można uzyskać różne wersje kolorystyczne, zastępując syrop malinowymi innym: pomarańczowym, miętowym, porzeczkowym.

Shot alkoholowy Teraz Polska

To kolejny shot lubiany przez wszystkich. Ze względu na biało-czerwone zabarwienie świetnie sprawdza się na imprezach organizowanych przy okazji meczów piłkarskich. Aby go otrzymać, do kieliszka należy wlać 25 ml grenadiny, a później ostrożnie, po łyżeczce, 25 ml wódki. Na wierzch dolewa się łyżeczkę soku z cytryny.

Shoty alkoholowe

Kategoria: najlepsze shoty alkoholowe jest jednak znacznie szersza niż trzy powyżej wymienione sztandarowe propozycje.

Shot alkoholowy Morska Bryza

Aby przygotować shot Morska Bryza, należy wykorzystać cztery niezbędne składniki. Do kieliszka kolejno wlewa się: 10 ml likieru Blue Curacao, 10 ml Romana Sambuca, 10 ml Bailey’s Irish Cream, a na wierzch kilka kropli grenadyny.

Shot alkoholowy Niebieska Wróżka

Niebieska Wróżka to drink utrzymany w kolorystyce błękitno-żółtej. Do kieliszka kolejno trafić powinny: 10 ml soku pomarańczowego, 10 ml Blue Curacao i 10 ml absyntu. Ważne, by Blue Curacao wlewać ostrożnie, aby jak najmniejsza jego ilość zmieszała się z sokiem.

Shot alkoholowy Rainbow Shots

Przygotowywanie i serwowanie Tęczowych Szotów jest bardzo efektowne. Wszystkie składniki wlewa się co prawda do jednego shakera, jednak po rozlaniu do kieliszków rozwarstwiają się one. Cała tajemnica tkwi w różnej gęstości wykorzystywanych płynów. Do shakera trafia najpierw 20 ml grenadyny i kostki lodu sięgające połowy naczynia, a następnie wlewane po łyżeczce: 80 ml Sweet & Sour, 30 ml soku pomarańczowego oraz 50 ml wódki. Na koniec, delikatnie, lecz z wysokości do shakera 20 ml Blue Curacao. Naczynie należy przykryć, a następnie jednym sprawnym ruchem przelać zawartość shakera do kieliszków. Istotne jest tempo, aby alkohole nie zdążyły się całkowicie wymieszać.

Shot alkoholowy B-52

Shot B-52 powstaje poprzez wlanie do kieliszka w równych ilościach: najpierw likieru Kahlua, później likieru Bailey's (uważając, by oba nie zmieszały się), a na końcu Triple Sec. Shot można podpalić, w zapalonym umieścić słomkę i pić, zanim zgaśnie.

Shot alkoholowy After Eight

Oto shot dla miłośników łączenia mięty z czekoladą. Na dno kieliszka wlewa się 10 ml syropu czekoladowego, następnie 20 ml likieru miętowego, a na końcu, za pomocą łyżeczki, 10 ml mleka skondensowanego.

Shoty bezalkoholowe - przepis

Obok przepisów na shoty alkoholowe przepisy uwzględniają także osoby nie gustujące w procentach.

Shot bezalkoholowy Kamikadze Orange

Bardzo łatwo przygotować pomarańczą wersję bezalkoholowego Kamikadze. Wystarczy wymieszać 50 ml soku pomarańczowego, 50 ml soku z limonki i spory chlust Agnostury Bitters. Drink podaje się z lodem.

Shot bezalkoholowy After Eight

Bardzo smaczny jest bezalkoholowy After Eight. Na dno kieliszka należy wlać 30 ml syropu miętowego, a następnie ostrożnie wlać wodę gazowaną, uważając, by nie zmieszała się z syropem. Na wierzch dolewa się 30 ml syropu lub soku cytrynowego.