Czy jest coś bardziej zawstydzającego od resztek szpinaku pomiędzy zębami na spotkaniu? Tak, nieświeży oddech. Niemal każdy z nas doświadcza tej nieprzyjemnej przypadłości.

Powodów powstawania nieprzyjemnego oddechu jest wiele. Od prozaicznych, jak intensywny posiłek z czosnkiem, cebulą lub innymi przyprawami. To może być zła higiena i pozostawienie resztek jedzenia między zębami, po poważne schorzenia jak choroby, popsute zęby czy bolące gardło. Jeśli taki stan utrzymuje się przez dłuższy czas, warto udać się do lekarza, by sprawdził, w czym tkwi problem.

Naturalny sposób na nieświeży oddech

Jeśli jednak nasz oddech jest chwilowo nieprzyjemny, można się go pozbyć domowymi sposobami. Nie trzeba od razu kupować sklepowych sprayów, czy pastylek. Warto sięgnąć po produkty, które przeważnie mamy w domu, a dokładnie w kuchni, albo ogródku.

Najprostszym rozwiązaniem na nieprzyjemny zapach z ust jest... natka pietruszki, która doskonale neutralizuje brzydki zapach. Wystarczy zerwać listek i pogryźć chwilę. Po tym wystarczy wypłukać usta wodą. Można też dodawać natkę pietruszki do kanapek, past, sałatek i oczywiście do zupy. Natka pietruszki zawiera chlorofil, który ma zdolność łączenia się z lotnymi związkami siarki i redukuje nieprzyjemny oddech.

Inne naturalne sposoby na nieświeży zapach z ust

Płukanie ust wodą morską to bardzo skuteczny i błyskawiczny sposób na odświeżenie oddechu. Wystarczy do szklanki z wodą dodać łyżeczkę soli, wymieszać i dokładnie wypłukać usta.

Również goździki pomogą szybko odświeżyć oddech, a dodatkowo go osłodzić. Goździk pomogą też w walce z bakteriami w jamie ustnej. Co z nimi zrobić? Najlepiej gryźć goździk, aż esencja przeniknie do ust i wypluć.

Na trudny do usunięcia zapach po czosnku i cebuli pomoże ocet jabłkowy. Łyżeczkę ostu dodajcie do szklanki wody i dokładnie wypłuczcie usta.

Najprostszym sposobem na zneutralizowanie zapachu w ustach jest wgryzienie się w jabłko. Ten owoc świetnie rozprawi się z problemem.
Działa jak naturalna szczotka do zębów. Jedzenie jabłka pobudza też produkcję śliny, która ułatwia zwalczenie nieświeżego oddechu.

Najważniejsze jednak do utrzymania świeżego oddechu, to regularna higiena jamy ustnej i prawidłowa dieta.