Lubicie pić herbatę i codziennie zaparzacie sobie przynajmniej jedną filiżankę ulubionego naparu? Spróbujcie kiedyś wrzucić do niej pewną bardzo popularną gałązkę, którą znajdziecie w każdym sklepie i na wielu parapetach. To zioło sprawi, że napój nie tylko zachwyci was głębokim smakiem, ale dodatkowo nabierze wyjątkowych właściwości. Szybko przyniesie ulgę obolałemu żołądkowi i nie tylko.

Herbata z rozmarynem - przepis na trawienie i nie tylko

Pewnie wszyscy doskonale znacie go z wielu przepisów na mięsa, ale pewnie nigdy nie zastanawialiście się, czy rozmaryn dodaje się do herbaty. Tymczasem okazuje się, że to bardzo dobry pomysł i to nie tylko ze względu na walory smakowe napoju, ale i jego właściwości. Każdy napar dodatkiem takiej gałązki nabiera wyjątkowej mocy i staje się naturalnym sposobem na problemy trawienne. Wszystko dlatego, że rozmaryn ma właściwości rozkurczowe i żółciopędne, a jego charakterystyczna goryczka pobudza wydzielanie soków żołądkowych. Dodanie go do parującego napoju i popijanie po łyku szybko przyniesie więc ulgę naszym brzuchom, ale nie tylko.

Herbata z rozmarynem ma też wiele innych właściwości, gdyż działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, dzięki czemu wspaniale wpływa na naszą odporność. Co więcej, rozmarynowy czaj przynosi też korzyści dla mózgu, ponieważ każda filiżanka tego napoju pomaga uspokoić skołatane nerwy i poprawić koncentrację

Jak zrobić herbatę z rozmarynem?

To banalnie proste, gdyż możemy wybrać jakąkolwiek ulubioną herbatę: czarną, zieloną, czerwoną, czy białą. Równie dobrze nadaje się do tego gotowy susz w torebkach, jak i wersja liściastą. Po zalaniu jej wrzątkiem czekamy, aż się zaparzy, a następnie wrzucamy zioło do gotowej herbaty i czekamy jeszcze kilka minut

Do przygotowania takiego napoju możemy użyć zarówno świeżej gałązki rozmarynu, jak i ususzonych igiełek z torebki. Oczywiście polecamy tę pierwszą opcję z uwagi na więcej naturalnego smaku i aromatu, jednak druga wersja ma równie dobre właściwości.