Wszyscy staramy się, aby nasze domowe rośliny pięknie prezentowały się na parapetach, ale mimo największych chęci, nie zawsze się to udaje. Jeśli więc widzicie, że skrzydłokwiat wygląda ostatnio gorzej, nie czekajcie aż całkiem zmarnieje, tylko działajcie szybko. Weźcie popularny produkt z kuchni, a na jego bazie przygotujecie genialny domowy nawóz do skrzydłokwiatu za grosze. 

Jak podlewać skrzydłokwiat, żeby go wzmocnić?

Gdy roślina marnieje w oczach, podlewanie zwykłą wodą nie wystarczy, dlatego wtedy warto sięgnąć po domowy nawóz do skrzydłokwiatu z imbiru. Choć wielu z nas ma ten popularny składnik regularnie w swoich kuchniach, zwykle używa go tylko do herbaty, a to wielka strata, bo i skrzydłokwiat mocno na nim skorzysta. 

Wszystko dlatego, że w imbirze kumuluje się wiele cennych składników mineralnych, dlatego przygotowana z niego odżywka dostarczy potasu, fosforu i manganu, co nie tylko poprawia wygląd rośliny, ale i wydłuża kwitnienie oraz wzmacnia jej odporność na szkodniki i choroby. Zobaczcie, jak zrobić nawóz z imbiru. To banalnie proste i błyskawiczne.

Jak zrobić domowy nawóz z imbiru?

Wykonanie to bułka z masłem, gdyż wystarczy tylko pokroić kawałek kłącza imbiru i zalać go 1 l wody, a następnie wszystko zblendować na gładki płyn. Teraz musimy już tylko przelać mieszankę przez drobne sito i gotowe. Wszystko trwa tylko chwilę, a gotowy produkt dorównuje drogim preparatom ze sklepów ogrodniczych. Oczywiście wszystko pod warunkiem, że wiemy, jak stosować odżywkę z imbiru.

Nawóz z imbiru - stosowanie

Tak przygotowana domowa odżywka z imbiru to genialny wzmacniacz, jednak nie można z nią przesadzać. Wystarczy ją stosować co 2 tygodnie, a na efekty nie trzeba będzie długo czekać. Co ciekawe, nawóz z imbiru można wlewać wprost do ziemi lub przelewać do spryskiwacza i zraszać roślinę.