Zapewne w pierwszej chwili taka informacja wywołuje uśmiech na twarzy, a niektórzy nawet popukają się w głowę. Ale gdy poznacie powód, sami też wypróbujecie ten sposób.

Okazuje się, że rolka papieru położona na półce w lodówce, może być bardzo przydatna. Dzięki niej uciążliwy problem zniknie.

Po co wkładać papier toaletowy do lodówki?

Lodówka to miejsce, w którym gromadzimy żywność wymagająca chłodnego miejsca, by nie zepsuć się zbyt szybko. Obok siebie leżą więc wędliny, ryby, sery, jajka, warzywa, owoce, a nawet słodycze. Takie połączenie powoduje, że w lodówce zaczyna tworzyć się prawdziwy mikroklimat, a co za tym idzie, również zapach.
A gdy któryś produkt zaczyna być nieświeży, albo po prostu zaczyna się psuć, po otwarciu drzwi lodówki uderza nas zapach, którego wolelibyśmy nie poczuć. Cała lodówka przechodzi takim aromatem, a co za tym idzie poszczególne produkty. Trudno pozbyć się wtedy nieprzyjemnej woni bez umycia całej lodówki.

Naturalny pochłaniacz zapachów w lodówce

I tu wracamy do początku artykułu. Z pomocą przyjdzie najzwyklejsza rolka papieru toaletowego. Dodatkowo przygotujcie wodę i sodę oczyszczoną.
Do miski nalejcie wodę i wsypcie łyżkę sody. Całość wymieszajcie i w takim roztworze zamoczcie rolkę papieru toaletowego. Poczekajcie aż naciągnie wodę i odciśnijcie ją z nadmiaru płynu. Połóżcie taki mokry zbitek na spodeczku i włóżcie na noc do lodówki.
Co daje taki zabieg? To naturalny pochłaniacz zapachu, który zneutralizuje nawet najgorszy smród w lodówce.
Do tej czynności nie musicie używać drogiego papieru. Wystarczy zakupić najtańszy produkt na półce i co jakiś czas wyciągać nową rolkę, gdy w lodówce zaczyna nieładnie pachnieć. Można też każdą rolkę przeciąć na pół, by wystarczyło nam papieru na dłużej.

Inne sposoby na pozbycie się zapachu z lodówki

Papier toaletowy to nie jedyne rozwiązanie na brzydki zapach w lodówce. Skutecznie zadziała też świeżo zmielona kawa wysypana na spodku, soda oczyszczona, albo szklanka octu wstawiona do lodówki.
Jednak najlepszy sposób na pachnącą lodówkę, to regularne mycie, oraz przeglądanie produktów. Warto też nie robić zbyt dużych zapasów, tylko kupować produkty na bieżąco. Mamy wtedy pewność, że wszystko szybko zjemy i nic się nie zepsuje, a tym bardziej nie zaśmierdzi naszej lodówki.