Macie ogródek lub działkę i przebieracie już nogami kiedy będziecie mogli zacząć sadzić w nim ulubione rośliny? Od razu pomyślcie też o odpowiednim nawozie, a ten zrobicie sami i to z tego, co macie w kuchni. Wystarczą tylko 4 niedrogie składniki, które pewnie już macie w swoich szafkach. Zobaczcie, jak to zrobić.

Uniwersalny nawóz do ogrodu - wystarczą 4 produkty z kuchni

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a to znaczy, że niebawem startuje też sezon na pielęgnowanie przydomowych ogródków. Jeśli więc chcecie już teraz przygotować dobre podłoże do bujnych kwiatów czy warzyw, sięgnijcie po dobry nawóz. Nie oznacza to jednak, że musicie wybierać się na wycieczkę do sklepu ogrodniczego. Wystarczy tylko skierować kroki do kuchni, bo to właśnie tam znajdziecie wszystko, czego potrzebujecie do fantastycznej i taniej domowej odżywki.

Mało kto wie, że świetnym zestawem zasilającym niemal każdą roślinę jest mieszanka ryżu, kurkumy, soli morskiej i orzechów włoskich. W każdym z tych składników znajduje się wiele cennych minerałów, które sprzyjają prawidłowemu rośnięciu zarówno kwiatów, jak i warzyw. Zobaczcie, co z nimi zrobić, aby zamieniły się w domowy nawóz.

Jak zrobić domowy nawóz z 4 kuchennych składników?

Przepis na tę domową odżywkę jest banalnie prosty, ale liczą się odpowiednie proporcje, więc zapamiętajcie, by wziąć 3 garści ryżu, 1 garść orzechów włoskich, 1 łyżeczkę mielonej kurkumy oraz pół łyżeczki soli morskiej i zalać to 2 litrami wody, a następnie dokładnie zblendować. Potem wystarczy już tylko przecedzić mieszankę przez sitko o drobnych oczkach i gotowe.

W ten sposób otrzymacie płyn o fantastycznym działaniu, ale znacznie niższej cenie niż wszelkie specyfiki ze specjalistycznych sklepów. Tak przygotowany domowy nawóz stosujemy wprost do gleby i możemy robić to nie tylko pod już posadzone rośliny, ale też właśnie teraz, aby odpowiednio przygotować im podłoże.