Ta prosta misktura jest prawdziwym pogromcą zarazków. Pomaga też oczyścić organizm i zregenerować skórę. Do tego jest prosta w przygotowaniu. Zróbicie ją koniecznie.

Ten magiczny olejek powstał w 1413 roku, kiedy we Francji wybuchła epidemia dżumy. Stworzyło go 4 rabusiów, którzy wcześniej pracowali jako handlarze perfum i egzotycznych przypraw. Gdy w kraju wybuchła epidemia i ustał handel,  mężczyźni korzystając ze swojej wiedzy na temat leczniczych przypraw, stworzyli recepturę niezwykłego olejku eterycznego. Kiedy rabowali chorych i zmarłych, żeby się nie zarazić, smarowali się właśnie tą miksturą. Wystarczyło, że nałożyli olejek na dłonie, stopy, skronie, uszy i wokół ust, by ustrzec się zarażenia.

Skład wyjątkowego olejku

By odtworzyć tę recepturę nie trzeba być chemikiem. W jego skład wchodzą olejki powszechnie dostępne. Są to: olejek goździkowy, olejek eukaliptusowy, olejek rozmarynowy, olejek cynamonowy i olejek cytrynowy. Połączone w odpowiedniej proporcji dają niesamowity efekt. Olejek cytrynowy ma działanie antybakteryjne, antyseptyczne, przeciwgrzybiczne, antywirusowe i antystresowe. Olejek eukaliptusowy skutecznie zwalcza problemy układu oddechowego i hamuje rozwój bakterii i grzybów. Olejek goździkowy zawiera składnik eugenol, który ma silne właściwości przeciwbakteryjne, znieczulające, przeciwzapalne i antyseptyczne. Olejek rozmarynowy posiada silne właściwości antybakteryjne. A cynamonowy skutecznie rozprawia się z grzybami i bakteriami.

Jak zrobić miksturę z 5 olejków?

Potrzebujecie:

  • 40 kropli olejku goździkowego,
  • 35 kropli olejku cytrynowego,
  • 20 kropli olejku cynamonowego,
  • 15 kropli olejku eukaliptusowego,
  • 10 kropli olejku rozmarynowego.

W małej buteleczce z dozownikiem do kropli (ok. 5 ml) wymieszajcie wszystkie olejki.  Miksturę przechowujcie w chłodnym, ciemnym miejscu.

Na co pomaga olejek z 5 składników?

1 kropla dodana do butelki z wodą. Pijcie w ciągu dnia, a wzmocnicie odporność i oczyścicie układ pokarmowy.
1 kropla umieszczona na kciuku podniesionym pod nos pomoże w bólu głowy.  
2-3 krople wymieszane z łyżką wody. Przepłuczcie tym gardło, a ból ustąpi.
1-3 krople rozsmarowane wokół rany przyspieszą gojenie i zapobiegną infekcji.
1 kropla dodana do 15 ml wody. Taka mieszanka, to świetny środek dezynfekujący powierzchnie.
1 kropla połączona z 4 kroplami olejku z awokado dają doskonały kosmetyk do nawilżenia ciała.
15 kropli wlane do kominka podgrzewanego świeczką oczyści powietrze, wzmocni płuca i zatoki, przyniesie dobry nastrój i polepszy koncentrację.

Koniecznie przygotujcie tę niezwykłą miksturę i wykorzystujcie jak najczęściej.