Żydowska

3 przepisy

Przepisy w kolekcji Żydowska

Poziom trudności: Średni Czas przygotowania: 130 min.
Chałka drożdżowa

Chałka drożdżowa to przebój na śniadanie. Nie ma powodu do paniki; nie będzie trudno, jeśli drożdże są świeże, właściwie w ogóle się przy cieście na chałkę nie napracujemy. Chałka drożdżowa ze świeżych drożdży zawsze urośnie i nie trzeba się przejmować, że jest tak wrażliwa, jak mówią. Zapleciona, z odrobiną chrupiącego cukru trzcinowego na wierzchu - ta chałka drożdżowa jest słodka, mleczna i po prostu pyszna sama w sobie! Sprawdźcie, jak dobrać proporcję na chałkę ze świeżych drożdży i jak zapleść chałkę.

mojegotowanie

Chałka drożdżowa - słodka i mleczna

Artykuły powiązane

Klasyczny falafel z pietruszką
12.06.2020

Klasyczny falafel z pietruszką. Oto sekrety udanego dania!

Falafel to danie łączące kuchnię izraelską i kuchnię arabską. Podobnie jak hummus, falafel stał się symbolem kuchni Dalekiego Wschodu. Świeże falafele traktowane są w tamtych rejonach świata jako element śniadania lub jako przekąska w ciągu dnia. Moda na falafel rozprzestrzeniła się na cały świat. Falafel nawet doczekał się swojego święta, które obchodzone jest 12 czerwca. Podpowiadamy, jak zrobić udany falafel.

iStock-hummus- (1)
13.05.2020

Jak zrobić hummus? Oto niezawodny sposób

Wraz ze wzrostem zainteresowania kuchnią roślinną, powróciliśmy do roślin strączkowych. Hummus – pasta z ciecierzycy na dobre zagościła na sklepowych półkach i restauracyjnym menu. Hummus możecie zastosować, jako smarowidło do pieczywa albo podać do gorącej pity. Przyda się również, jako wytrawne nadzienie do naleśników. Albo najprostsza przekąska do podjadania wraz z pokrojonymi marchewkami. Oto nasz niezawodny przepis na hummus.

pyszne przekąski z Izraela
10.05.2020

Izrael – co i gdzie zjeść, żeby było pyszne

Potrawy izraelskie to dania, które zrobią wrażenie na turystach, odwiedzających ten kraj, ale też na osobach, które w Polsce mogą próbować dan z kuchni izraelskiej lokali w naszym kraju. Izraelczycy mówią, że ich państwo tworzą ludzie, którzy przybyli tu ze stu jeden krajów. Bez wątpienia potwierdza to różnorodność tradycji kulinarnych widoczna na tutejszych stołach.

Czulent - kuchnia żydowska
17.04.2019

Kugel i kuchnia żydowska

Kuchnia żydowska cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Jest smakowitą mieszanką wielu tradycji kulinarnych, zadziwiającą różnorodnością i swobodnym łączeniem – wydawałoby się – odmiennych produktów. Jedną z najpopularniejszych potraw jest kugel. Czym się charakteryzuje i z czego jeszcze słynie kuchnia żydowska? O tym w cyklu "Smaczne miejsca".

Kuchnia izraelska
03.08.2018

"W poszukiwaniu kuchni izraelskiej" - nieoczywiste odpowiedzi na podstawowe pytania

Czy istnieje kuchnia izraelska? Czy kraj, który ma 70 lat może już pochwalić się kuchnią narodową? I co to w ogóle jest? Niełatwych odpowiedzi na te pytania szuka szef kuchni Michael Solomonov w dokumencie Rogera Shermana, który mogliśmy zobaczyć na Festiwalu Transatlantyk.